Profesjonalna produkcja wymaga dobrego planu, kontroli nad jego realizacją oraz sprawnego rozliczenia i podsumowania działań. Tak duże uproszczenie możliwe jest tylko i wyłącznie w teoretycznych rozważaniach. W praktyce złożoność zagadnień i ogromna liczba procesów zachodzących w związku z produkcją da się zorganizować na wysokim poziomie, jedynie za pomocą odpowiednio dobranego systemu do zarządzania produkcją.

Przykład systemu do produkcji OptiMES pokazuje, że takie systemowe rozwiązania mają sens, ale tylko wtedy, gdy są mądrze stworzone i profesjonalnie wdrożone.

Pierwszym z pytań, które pojawia się w kontekście rozważań nad wyborem i wdrożeniem systemu do planowania produkcji, jest to, czy ma to sens w danej branży. Przykład naszego systemu pokazuje, że dopracowany system informatyczny sprawdza się we wszystkich typach produkcji, bez względu na charakter produkcji, a nawet w przypadku przedsiębiorstw działających w innych dziedzinach niż wytwarzanie wyrobów. Jak dotąd, z powodzeniem funkcje systemu wykorzystywane są przez narzędziownie, montownie, wtryskownie, drukarnie, firmy z branży klimatyzacyjnej i spożywczej, a także te zajmujące się produkcją medyczną, dla energetyki, a nawet dla kolei.

Skuteczne metody, dotrzymane terminy i budżety

Zespół OptiMES dotrzymuje terminów i budżetów analitycznych oraz wdrożeniowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu uzgadnia z klientem właściwą kolejność prac i terminy, które dobrze wpasowują się w przedsiębiorstwo.

Praktyczny i wyspecjalizowany w produkcji

Klienci szczególnie chwalą praktyczność i łatwość obsługi, bez zbędnych wodotrysków. Jest to możliwe dzięki współpracy z ekspertami Lean Manufacturing, Bydgoskim Klastrem Przemysłowym i innymi organizacjami zrzeszającymi firmy produkcyjne.

Wspaniałe wsparcie

Klienci oceniają wsparcie i opiekę techniczną po wdrożeniu na 4,8/5. To bardzo wysoki wynik, biorąc pod uwagę, że głównie rozwiązujemy problemy. Na tak wysoką ocenę składa się nie tylko czas rekacji, ale przede wszystkim rozwiązania. Gwarantujemy czas reakcji na terenie całej polski również dzięki partnerom.

Korzystniejszy kosztowo bo od producenta

OptiMES jest korzystniejszy kosztowo od rozwiązań oferowanych przez pośredników, bo produkuje go polska firma Syneo.

Dla małych, średnich i dużych

Najmniejsza firma klienta korzystająca z OptiMES zatrudnia 8 osób na produkcji, największa 574. To duża różnica! Oczywiście to 2 różne wdrożenia. W każdym razie OptiMES jest dla każdego, również dla Ciebie.

Elastyczny, modułowy i wydajny

A do tego automatyzuje powtarzalne czynności jak tworzenie raportów, wysyłanie alarmów, przypominanie o terminach serwisowania maszyn i urządzeń.

Dostępny online

Nie tylko zbiera dane w czasie rzeczywistym, ale również je wyświetla na dowolnym urządzeniu z przeglądarką internetową. Telefon, tablet, komputer – teraz już nie musisz dzwonić do biura, żeby sprawdzić co się dzieje.

#1

To zależy od kilku kwestii. Od zaangażowania w analizę aktualnej sytuacji na produkcji i określenia momentów problematycznych, wymagających dopracowania. Od wskazania obszarów produkcji, które działają tak dobrze, że warto to wykorzystać jeszcze mocniej. Od wyboru programu do produkcji, odpowiadającego precyzyjnie i kompleksowo na potrzeby pracowników linii produkcyjnych, technologów i analityków pracujących w biurach, czy wreszcie zarządu firmy – w końcu ma usprawniać pracę wszystkich uczestniczących w procesie decyzyjnym i produkcyjnym.

#2

Dobrą wiadomością jest to, że nie trzeba i nie warto robić tego samodzielnie, bo kluczem do sukcesu przy wdrażaniu systemu zarządzania produkcją jest wybór odpowiedniego partnera biznesowego. Takiego, jak zespół pracujący przy OptiMES, który poda jakie informacje zebrać i co obserwować, dokona analiz i niezbędnych obliczeń, wskaże obszary problemowe, a przede wszystkim znajdzie sposób na optymalizację procesu produkcyjnego, wdroży go i jeszcze będzie służył wsparciem serwisowym.

Referencje

Zespół

Zespół, który stworzył i rozwija OptiMES to analitycy, programiści i wdrożeniowcy firmy OptiMES.pl sp. z o. o. z Bydgoszczy. Wspólnie z partnerami działamy w całej Polsce, aby sprawnie wdrażać innowacje, zwiększać wydajność i zacieśniać kontrolę w firmach produkcyjnych.