Koszyk

System do zarządzania produkcją od Optimes

Profesjonalna produkcja wymaga dobrego planu, kontroli nad jego realizacją oraz sprawnego rozliczenia i podsumowania działań. Tak duże uproszczenie możliwe jest tylko i wyłącznie w teoretycznych rozważaniach. W praktyce złożoność zagadnień i ogromna liczba procesów zachodzących w związku z produkcją da się zorganizować na wysokim poziomie, jedynie za pomocą odpowiednio dobranego systemu do zarządzania produkcją.

Przykład systemu do produkcji OptiMES pokazuje, że takie systemowe rozwiązania mają sens, ale tylko wtedy, gdy są mądrze stworzone i profesjonalnie wdrożone.

Pierwszym z pytań, które pojawia się w kontekście rozważań nad wyborem i wdrożeniem systemu do planowania produkcji, jest to, czy ma to sens w danej branży. Przykład naszego systemu pokazuje, że dopracowany system informatyczny sprawdza się we wszystkich typach produkcji, bez względu na charakter produkcji, a nawet w przypadku przedsiębiorstw działających w innych dziedzinach niż wytwarzanie wyrobów. Jak dotąd, z powodzeniem funkcje systemu wykorzystywane są przez narzędziownie, montownie, wtryskownie, drukarnie, firmy z branży klimatyzacyjnej i spożywczej, a także te zajmujące się produkcją medyczną, dla energetyki, a nawet dla kolei.

Skuteczne metody, dotrzymane terminy i budżety

Zespół OptiMES dotrzymuje terminów i budżetów analitycznych oraz wdrożeniowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu uzgadnia z klientem właściwą kolejność prac i terminy, które dobrze wpasowują się w przedsiębiorstwo.

Praktyczny i wyspecjalizowany w produkcji

Klienci szczególnie chwalą praktyczność i łatwość obsługi, bez zbędnych wodotrysków. Jest to możliwe dzięki współpracy z ekspertami Lean Manufacturing, Bydgoskim Klastrem Przemysłowym i innymi organizacjami zrzeszającymi firmy produkcyjne.

Wspaniałe wsparcie

Klienci oceniają wsparcie i opiekę techniczną po wdrożeniu na 4,8/5. To bardzo wysoki wynik, biorąc pod uwagę, że głównie rozwiązujemy problemy. Na tak wysoką ocenę składa się nie tylko czas rekacji, ale przede wszystkim rozwiązania. Gwarantujemy czas reakcji na terenie całej polski również dzięki partnerom.

Korzystniejszy kosztowo bo od producenta

OptiMES jest korzystniejszy kosztowo od rozwiązań oferowanych przez pośredników, bo produkuje go polska firma Syneo.

Dla małych, średnich i dużych

Najmniejsza firma klienta korzystająca z OptiMES zatrudnia 8 osób na produkcji, największa 574. To duża różnica! Oczywiście to 2 różne wdrożenia. W każdym razie OptiMES jest dla każdego, również dla Ciebie.

Elastyczny, modułowy i wydajny

A do tego automatyzuje powtarzalne czynności jak tworzenie raportów, wysyłanie alarmów, przypominanie o terminach serwisowania maszyn i urządzeń.

Dostępny online

Nie tylko zbiera dane w czasie rzeczywistym, ale również je wyświetla na dowolnym urządzeniu z przeglądarką internetową. Telefon, tablet, komputer – teraz już nie musisz dzwonić do biura, żeby sprawdzić co się dzieje.

#1

To zależy od kilku kwestii. Od zaangażowania w analizę aktualnej sytuacji na produkcji i określenia momentów problematycznych, wymagających dopracowania. Od wskazania obszarów produkcji, które działają tak dobrze, że warto to wykorzystać jeszcze mocniej. Od wyboru programu do produkcji, odpowiadającego precyzyjnie i kompleksowo na potrzeby pracowników linii produkcyjnych, technologów i analityków pracujących w biurach, czy wreszcie zarządu firmy – w końcu ma usprawniać pracę wszystkich uczestniczących w procesie decyzyjnym i produkcyjnym.

#2

Dobrą wiadomością jest to, że nie trzeba i nie warto robić tego samodzielnie, bo kluczem do sukcesu przy wdrażaniu systemu zarządzania produkcją jest wybór odpowiedniego partnera biznesowego. Takiego, jak zespół pracujący przy OptiMES, który poda jakie informacje zebrać i co obserwować, dokona analiz i niezbędnych obliczeń, wskaże obszary problemowe, a przede wszystkim znajdzie sposób na optymalizację procesu produkcyjnego, wdroży go i jeszcze będzie służył wsparciem serwisowym.

Referencje

TMR
Stowarzyszenie Inżynierów
Fabryka WAG
Lifocolor
Fabryka Mebli GALA
Vossloh
Arpol
TMR

Współpracę z firmą OptiMES uznać można za udaną i owocną. Zważając na nasze indywidualne potrzeby, zespół reprezentujący firmą wyróżnił się kreatywnością i profesjonalizmem. Mimo pojawiających się nowych okoliczności i wyzwań, potrafi się do nich dostosować i jest otwarty na elastyczne rozwiązania, więc cały projekt przebiegł pomyślnie. 

Zauważyliśmy ogromne zaangażowanie w prowadzenie projektu i osobiste podejście do przygotowanego rozwiązania. Osoby współpracujące wykazały się również dociekliwością, szerokim spojrzeniem na zagadnienie i szybkim czasem reakcji na pojawiające się pytania. W każdym etapie mogliśmy liczyć na dodatkowe konsultacje upewniające nas, że obsługę techniczną powierzyliśmy specjalistą.

Mamy nadzieję, iż całą współpracę podsumują efekty wprowadzonych rozwiązań, które skutkować będą oszczędnościami zarówno finansowymi jak i czasowymi. Obowiązki służbowe zostały ułatwione, przez co w krótszym czasie wykonać możemy więcej czynności, jednocześnie podnosząc jakość. Polecamy współpracę z OptiMES, ponieważ jest godnym zaufania partnerem biznesowym, zna potrzeby rynku a co najważniejsze dostosowuje do nich autorskie rozwiązania.

Prokurent – Bernadetta Keller

Stowarzyszenie Inżynierów

Edu365 znacznie ułatwia naszą codzienną pracę. Wdrożenie uznajemy za bardzo udane, ponieważ teraz wszystko stało się proste. 

Połączyliśmy Edu365 z naszym sklepem internetowym wdrożonym przez Syneo.pl. Dzięki temu zbudowaliśmy stabilne źródło biernego zysku. Wielokrotnie sprzedajemy te same materiały, a Edu365 samo wszystkiego pilnuje. Automatycznie wysyła informacje o dostępnych nowościach i wygasających dostępach. W ten sposób lokalizuje naszych klientów i napędza zysk, a my zbudowaliśmy bazę zadowolonych klientów. 

Edu365 jest dla nas ogromnym wsparciem, ułatwieniem i automatyzacją codziennych czynności. Ponieważ za nas pilnuje uzupełniania formularzy osobowych, teraz wszystkie dane są uporządkowane i zawsze dostępne. Dzięki Edu365 prowadzimy szkolenia w wielu grupach jednocześnie, optymalizując koszty dojazdów. Nasi kontrahenci znajdują się w różnych miejscach na świecie, a my przekazując im autorskie treści mamy pewność, że dotrą tylko w powołane ręce. Bezpieczeństwo i wygoda są dla nas kluczowe, ponieważ cenimy sobie jakość przekazywanej wiedzy. Jesteśmy spokojni o nasze materiały, ponieważ Edu365 przechowuje je w bezpiecznej chmurze. 

OptiMES zapewnia nam profesjonalną obsługę na każdym polu współpracy. Planujemy wspólny rozwój kolejnych projektów, dlatego szczerze polecam tę godną zaufania firmę.

Właściciel – Andrzej Wojciechowski

Fabryka WAG

Współpracowaliśmy z firmą OptiMES przy realizacji dużego projektu informatycznego opartego o technologię OptiMES Sync – 250 punktów wdrożeniowych. 

Program prac obejmował analizę, projekt, badania i wdrożenie. Przez cały okres testów i wdrożenia firma Syneo.pl zapewniła utrzymanie rozwiązania na własnych serwerach nie pobierając za to opłat. Pracownicy szybko rozwiązywali powstałe problemy. 

Pragniemy zwrócić uwagę na bardzo dobrą współpracę z pracownikami firmy OptiMES oraz zaangażowanie w realizację projektu, szeroką wiedzę i doświadczenie zawodowe. Firmę OptiMES cechuje profesjonalizm, dlatego z przyjemnością polecamy ją. jako kompetentnego partnera biznesowego i bardzo dobrą firmę informatyczną. 

Współpraca przyniosła założony efekt w 250 punktów (w każdym 2-3 pracowników). 

Firma OptiMES przekroczyła nasze oczekiwania zapewniając nam asystę w czasie trwania wdrożenia, chociaż umowa tego nie przewidywała. Zrewidowała nasze początkowe założenia wprowadzając wiele udoskonaleń i ułatwień pod kątem codziennej pracy. Pracownicy zachowali pełną poufność danych handlowych pozyskanych podczas współpracy. 

Właściciel – Piotr Mazurek 

Lifocolor

Pragnę podziękować za udaną współpracę na polu tworzenia rozwiązania programistycznego. Podczas planowania prac OptiMES wykazało się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością. Potrzebowaliśmy szeroko rozumianego wsparcia technicznego i profesjonalnego doradztwa. Efekt końcowy jest bardzo zadowalający i dzięki niemu jesteśmy pewni, że warto inwestować w nowoczesne technologie we współpracy z profesjonalistami. 

Zapewniono nam wysokiej klasy wykonawstwo i wsparcie na każdym etapie projektu. Bardzo zaskoczył nas krótki czas odpowiedzi i duża dyspozycyjność. Oprócz technicznego wykonawstwa, w każdej chwili możemy liczyć na profesjonalne konsultacje w innych dziedzinach działalności. Syneo.pl jest rzetelną firmą, której warto powierzyć rozwój autorskich pomysłów. 

Ze względu na pozytywne relacje i miłą atmosferę, myślimy o kontynuowaniu współpracy przy realizacji innych projektów. Szczerze możemy polecić OptiMES jako zespół kreatywny, z szerokim spojrzeniem na możliwości i godny zaufania. Polecamy go jako zespół stawiający na użyteczność i wygodę użytkowania. Podczas różnych etapów prac przekonaliśmy się, że wszystkim pracownikom zależy na optymalizacji kosztów i maksymalnym wykorzystaniu najlepszych dostępnych możliwości. Szczerze zachęcamy do podjęcia współpracy z firmą OptiMES.

Prezes Zarządu – Adam Drążek

Fabryka Mebli GALA

Współpraca z firmą OptiMES rozpoczęła się kilka lat temu. Od początku nastawiona była na rozwój i innowacyjność. Syneo.pl stało się aktywnym partnerem, wspomagającym nasz sukces. 

Syneo.pl to zespół kreatywnych profesjonalistów, ze świeżymi pomysłami i zdolnością realizacji. Wystarczy podsunąć potrzebę, a resztę wykonuje OptiMES. To solidny partner, który myśli za klienta i w najlepszy sposób spełnia nawet niewypowiedziane potrzeby. Bardzo szybko reaguje na zgłoszone informacje i dostosowuje je do prowadzonych przedsięwzięć. 

W pełni można zaufać kompetencjom profesjonalistów z OptiMES, ponieważ wszystkie rozwiązania są przemyślane i praktyczne. Bardzo cieszy nas duże zaangażowanie poświęcone w każdą realizację, oraz wysiłek wkładany w terminowe kończenie projektów. Doceniamy również wszelkie działania wykraczające poza zapisy umowy, otrzymujemy wsparcie techniczne i profesjonalne doradztwo. Dzięki temu efekty współpracy mają szeroki zasięg i przyniosły wiele sukcesów. 

Polecamy współpracę z firmą OptiMES jako zaufanym partnerem wspierającym rozwój, wykazującym inicjatywę i terminowym. 

Vossloh

Grupa profesjonalistów z firmy OptiMES, z którą mieliśmy przyjemność współpracować, to zawodowcy oferujący najlepsze rozwiązania na rynku dedykowane dla nas. Zaangażowanie i kreatywność pracowników OptiMES pozwoliło na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań usprawniających pracę naszej firmy. 

Dzięki doświadczeniu OptiMES wprowadzane zmiany przebiegły sprawnie i w wyznaczonym terminie. Wiedza profesjonalnego zespołu przełożyła się na poprawę jakości a także wydajności naszej pracy. 

Szkolenia dla pracowników naszej firmy prowadzone przez specjalistów z OptiMES pozwoliły nam na szczegółowe poznanie działania nowoczesnych rozwiązań technologicznych i nawet dla osób nie znających się na tajnikach informatyzacji okazały się łatwe do przyswojenia i stosowania w codziennej pracy. 

Wiedza i umiejętności pracowników OptiMES są na najwyższym poziomie, dzięki czemu wprowadzane metamorfozy funkcjonowania naszej firmy przebiegły sprawnie i bez opóźnień. 

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z OptiMES na każdej płaszczyźnie: technologicznej, terminowości, rzetelności, doradztwa oraz szkoleń dla pracowników w czasie wdrażania najnowszych rozwiązań technologicznych. OptiMES to firma godna zaufania.

Dyrektor Realizacji DostawTomasz Palicki 

Arpol

OptiMES idealnie odpowiada na nasze potrzeby. Specyfika branży wymaga indywidualnych działań i dostosowania do osobliwych potrzeb. Zespół OptiMES zapewnia wysoką jakość, wygodę użytkowania i zarządzania rozwiązaniami. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy. Możemy liczyć na wsparcie wysoko wykwalifikowanych inżynierów, którzy mają świeże spojrzenie 1 ciekawe pomysły. 

Doświadczyliśmy profesjonalnego doradztwa także poza zakresem technicznym. OptiMES świetnie doradza nam również biznesowo, aby wdrożone rozwiązania przyniosły marketingowy efekt. Bardzo cenimy sobie praktyczne podejście i doradztwo. 

Warto również zwrócić uwagę na to, że OptiMES jest firmą godną zaufania. Zdecydowanie można powierzyć wykonawstwo w poufnych dziedzinach. Czujemy się bezpieczni, ponieważ wszelkie nasze dane i informacje są zabezpieczone. Dostępne tylko dla powołanych osób. 

Syneo.pl zapewnia nam bezpieczeństwo również w dziedzinie terminowości wykonywanych zleceń. Jesteśmy pewni, że nasze projekty zostaną zakończone w ustalonym terminie. 

Dodatkowo zagwarantowano nam wsparcie techniczne, dostępne przez całą dobę. Gwarancja na rozwiązania techniczne jest dla nas kluczowa. 

Zdecydowanie polecamy współpracę z firmą OptiMES  jako profesjonalistami w biznesie. 

Z poważaniem! 

Prokurent – Aleksander Galas

Zespół

Zespół, który stworzył i rozwija OptiMES to analitycy, programiści i wdrożeniowcy firmy OptiMES.pl sp. z o. o. z Bydgoszczy. Wspólnie z partnerami działamy w całej Polsce, aby sprawnie wdrażać innowacje, zwiększać wydajność i zacieśniać kontrolę w firmach produkcyjnych.Sprawdź kogo mamy w drużynie