Automatyzacja produkcji i zarządzanie magazynem w Tapat dzięki Optimakers

Firma TAPAT z Kłody (woj.wielkopolskie) świadczy swoje usługi w branży spożywczej, której działalność ściśle związana jest z pozyskiwaniem kontraktów i ich obsługą, koordynacją dostaw, podzlecaniem wykonywania usług mieszania i pakowania oraz magazynowaniem. Od ponad roku Optimakers wspiera firmę w codziennym zarządzaniu kontraktami, zleconymi usługami produkcji i konfekcji oraz magazynem przynosząc realne korzyści na poziomie 40% oszczędności czasu pracowników. Dodatkowo optymalizuje wykorzystanie zasobów ludzkich i maszynowych w najbardziej efektywny sposób.

Przed wdrożeniem systemu Optimakers dokumenty magazynowe oraz produkcyjne były generowanie ręcznie. Proces wymagał zaangażowania czasu pracowników i obciążony był ryzykiem błędu, nie przynosząc równocześnie szczegółowych danych dotyczących produkcji.

Firma TAPAT zdecydowała się na wdrożenie Optimakers, aby zautomatyzować zadania wykonywane na magazynie oraz w procesach produkcji i konfekcji. W tym uzyskiwać rzetelne raporty produkcyjne niezbędne do rozliczenia materiałowego.

Automatyzacja i  optymalizacja produkcji w TAPAT

System Optimakers znacznie ułatwił i skrócił czas generowania zamówień w firmie TAPAT.
Wcześniej otrzymywane w formie pliku .pdf i ręcznie wpisywane znajdowały się w systemach rozproszonych. Obecnie zamówienia są automatycznie tworzone, pozwalają na większą kompleksowość danych, przejrzystość informacji w systemie i oszczędność czasu na poziomie 20%.
Zamówienia do dostawców to kolejny moduł Optimakers, który znacznie ułatwił prace produkcji. Dotychczasowy sposób generowania zapotrzebowania na surowce nie uwzględniał elementów w trakcie produkcji.

Tworzony na podstawie stanów magazynowych wymagał zaangażowania pracownika, który musiał weryfikować aktualny stan produkcji. Optimakers, pozwolił na zarządzanie produkcją w czasie rzeczywistym z uwzględnieniem aktualnych danych i stanów magazynowych, co wcześniej było niemożliwe. Nasz klient zaoszczędził w tym obszarze około 95% czasu pracowników!
System Optimakers w TAPAT usprawnia także zamówienia łączone tworząc moduł kontraktów. To rozwiązanie stworzone na potrzeby produkcji, polega na łączeniu wielu paczek zamówień pod jednym numerem kontraktu. Znacznie ułatwiło to grupowanie zamówień produkcyjnych i automatyczne przypisanie numeru kontraktu, który widoczny był w systemie przez cały proces produkcji. Od zamówienia do wydania zewnętrznego. Dzięki temu pracownicy oszczędzają czas każdorazowego, ręcznego nadawania numeru kontraktu i oszczędzają kolejne 20% czasu w ciągu dnia pracy.

Raport poprodukcyjny, to element narzędzia Optimakers, który pozwolił na automatyzacje prac i największą oszczędność czasu. Przetworzenie danych pochodzących z produkcji ze szczegółowymi rekordami dotyczącymi surowców i terminach ważności jako skomasowane źródło informacji dla wybranego zlecenia, partii czy kontraktu niebagatelnie przyczyniło się do ułatwienia codziennej pracy oraz umożliwiło rzetelną archiwizację istotnych danych. Ich przedstawienie na wywołanie kontrahenta czy w celach kontrolnych.

Planowanie produkcji w TAPAT dzięki Optimakers zostało skrócone o 40%. Uwolniło to czas kadry menadżerskiej i umożliwiło dalsze usprawnianie w firmie TAPAT.

„Praca z Optimakers pozwoliła nam na kompleksowe zarządzanie produkcją i znacznie ułatwiła naszą codzienną pracę. To elastyczny system, który łączy pracę produkcji i magazynu i co najważniejsze – mogliśmy dostosowywać go pod nasze potrzeby. Zyskaliśmy przejrzystość wszystkich danych i dokładność w zarządzaniu zamówieniami w jednym programie – dzięki Optimakers przeszliśmy na wyższy poziom higieny pracy, oszczędzamy nie tylko czas, ale także koszty produkcji”

Michał Kaczmarek, Prezes Zarządu TAPAT

Automatyczny system magazynowy Optimakers

Szybkość  i precyzja w reagowaniu oraz rzetelne dane to podstawa sprawnych operacji magazynowych i logistycznych. Wdrożony w firmie TAPAT program Optimakers przyczynia się do bezpośredniej automatyzacji zadań wykonywanych na magazynie.

Przed wdrożeniem aplikacji Optimakers system zarządzania magazynem w firmie TAPAT opierał się na dokumentach generowanych ręcznie. Pracownicy tworzący m.in. handlowe dokumenty identyfikacyjne pracowali na formatkach wymagających nie tylko przepisywania, ale także ręcznego sumowania i dodatkowej analizy, która niosła za sobą ryzyko popełnienia błędu. Dzięki automatyzacji Optimakers 90% dokumentów wcześniej wystawianych ręcznie jest teraz wystawiane automatycznie przez system. Pozwala to nie tylko na oszczędność czasu pracownika, ale przede wszystkim na eliminacje zagrożenia popełnienia błędu i nieprawidłowości danych.

Moduł Optimakers związany z generowaniem nadruków na drukarce wewnętrznej, umożliwia tworzenia etykiet jak i drukowania etykiet zbiorczych to automatyzacja, która zdecydowanie ułatwiła codzienną pracę magazynu. Dane generują się automatycznie, z uwzględnieniem dat przydatności do spożycia, ale także możliwością dodawania ich ręcznie, dzięki czemu oszczędność czasu na przygotowaniu etykiet to około 70%.

Dzięki programowi Optimakers firmie TAPAT udaje się wykorzystywać zasoby ludzkie i maszynowe w najbardziej optymalny sposób.

W ramach współpracy z klientami wspieramy nie tylko technologicznie, ale również merytorycznie.
Wypróbuj Optimakers przez 14 dni za darmo
i oszczędzaj na produkcji jak setki naszych zadowolonych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *