WMS (Warehouse management system), czyli system do zarządzania magazynem. Dzięki WMS możesz lepiej organizować i ułatwiać utrzymanie porządku w magazynie. Wszystko z jednego miejsca, za pomocą paru kliknięć. Wszystko zgodnie ze standardami ISO 9001, co daje Ci najwyższą gwarancję bezpieczeństwa. Jeden system, jedno miejsce, pełna pula możliwości zarządzania, kontroli, zaawansowanego raportowania i wielu innych dobrodziejstw OptiWMS.

Kontrola produktów i surowców

97%
Wzrost kontroli

W OptiWMS wszystko masz skatalogowane i poukładane. Przechowujesz indeksy wraz z ich parametrami. Na przykład wymiary czy normatywy. To daje pełną możliwość planowania, rozliczania czy integracji z innymi modułami. Możesz się między nimi płynnie przemieszczać. Do tego możliwość integracji zewnętrznych programów, daje Ci jedno środowisko pracy do zarządzania całym magazynem. 

System WMS: Kategorie magazynów

Drzewo kategorii to ogromne ułatwienie. Z jego pomocą ustalisz wszystkie kategorie produktów w Twoim magazynie. Dodatkowo zdefiniujesz lub zautomatyzujesz synchronizacje magazynów. Każdy magazyn dzielisz na osobnego kontrahenta, który wystawia dokument. Łączysz z harmonogramem w dowolny sposób. To przyśpieszy Ci pracę, ułatwi działanie także produkcji. 

Zyskujesz: Poukładany magazyn z intuicyjnym drzewem kategorii

Terminale mobilne na magazynie

Tym rozwiązaniem wyeliminujesz błędy wynikające z czynnika ludzkiego. To pozwoli na lepszą organizację pracy całego zespołu. Za pomocą kodów kreskowych i QR Code albo tagów RFID przyjmujesz, liczysz lub rozliczasz towary na magazynie. Bez dodatkowych kosztów podłączasz czytnik do OptiWMS przez chmurę lub możesz go mieć na własnym serwerze. Jak klawiaturę przez USB. To daje Ci integrację z kodami kreskowymi, terminalami mobilnymi lub kolektorami danych. 

Praca na terminalach oszczędza bardzo dużo czasu pracy pracowników.

Dokumenty magazynowe

Od teraz możesz połączyć dokumenty magazynowe z systemem Optimakers w sposób automatyczny. Raz ustawiasz, a potem bez żadnego kliknięcia wszystko działa automatycznie. Policz, ile poświęcasz na to czasu, to dowiesz się, ile Ci go zostanie. Całość działa w oparciu o przygotowane technologie i składy surowcowe (BOM).

System WMS: Kontrola stanów magazynowych 

Każdy magazyn ma swoje minimalne i maksymalne stany. OptiWMS może kontrolować je za Ciebie. Otrzymujesz także regularny raport zapotrzebowania surowcowego. To finalnie daje kontrolę nad optymalnym stanem magazynowym. Nie ma nadwyżek, nic się nie marnuje, a także nie ma braków. Algorytm sprawdza się na rynku bezbłędnie od wielu lat. Skorzystało z niego już ponad 200 firm produkcyjnych.

Zyskujesz: Ostrzeżenia o niskich lub wysokich stanach magazynowych. Informacje o tym, jakie surowce zamówić. 

Tworzenie dokumentów do stanów magazynowych

Standardowe rozwiązania w OptiWMS to za mało? W kilka kliknięć zdefiniujesz dowolne typy dokumentów magazynowych. Wszystko w oparciu o realne procesy w firmie. Pamiętaj także, że możesz to jeszcze połączyć z systemem księgowym. 

Łatwość generowania
100%
Integracje z systemami
89%

System WMS: FIFO

Lubisz mieć kontrolę? Korzystaj z prostych kolejek magazynowych jak FIFO, lub monitoruj nawet drogę śrubki przez cały proces z podziałem na partie produkcyjne. Zachowujesz przy tym zgodność nawet z najbardziej rygorystycznymi certyfikatami. 

Ile to kosztuje?

System WMS od Optimakers, możesz zakupić jako pojedynczy produkt lub w pakiecie z innymi rozwiązaniami do optymalizacji i zarządzania produkcją i magazynem.

Sprawdź które rozwiązanie jest najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb: Cennik

Przetestuj WMS Bezpłatnie

Przetestuj wersję demo 14 dni zupełnie bezpłatnie. Sprawdź, czy nasze rozwiązanie spełni Twoje oczekiwania.