System do zarządzania produkcją metali.

Firmy zajmujące się obróbką metali działają przez cały czas w warunkach bardzo ostrej rynkowej konkurencji. Wiele zamówień wykonują na zlecenie kooperantów z pokrewnych sektorów rynku, występując niejednokrotnie w roli podwykonawców i poddostawców. W każdej z tych sytuacji niezmiernie pomocny okazuje się zintegrowany system zarządzania produkcją w branży metalowej, który ułatwia terminową realizację napływających zamówień oraz utrzymanie oczekiwanych standardów jakościowych.

Bez względu na to, czy wytwarzaniem wyrobów metalowych zajmuje się duże przedsiębiorstwo, czy mały warsztat, warto skorzystać z rozwiązań systemowych i zautomatyzowanych. Z pomocą przychodzi tu przedsiębiorcom program do zarządzania produkcją w branży metalowej od Optimakers. Szerokie możliwości jego konfiguracji sprawiają, że sprawdzi się on w zarówno w największych, jak i średnich czy małych podmiotach.

System do zarządzania produkcją: Funkcje

Funkcjonując na rynku wyrobów metalowych, firmy muszą wykazać się sporą elastycznością. Optymalna sytuacja to taka, w której przedsiębiorstwo jest w stanie przyjąć duże zamówienie w dowolnym momencie i zapewnić dostawę wysokiej jakości produktów z krótkim terminem realizacji. Bez odpowiednich narzędzi analitycznych, decyzja taka oznacza jednak ogromne zmiany w istniejącym planie pracy, a określenie wpływu nowego zamówienia na dotrzymanie istniejących terminów wymaga żmudnych kalkulacji. Tymczasem informatyczny system zarządzania produkcją w branży metalowej system od Optimakers wykonuje podobne analizy błyskawicznie – zajmują one zaledwie kilka sekund.

Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji nowe zamówienie zostaje precyzyjnie „wpasowane” w istniejący harmonogram, a przeprowadzana symulacja umożliwia dokładną ocenę możliwości produkcyjnych w danym momencie. Program do zarządzania produkcją w branży metalowej ocenia również pojawiające się ryzyka, zatem osoby decyzyjne mogą w pełni zaufać jego wskazaniom.

97%
Skuteczność
sztucznej inteligencji

Zarządzanie procesem produkcji w branży metalowej przy pomocy narzędzia informatycznego umożliwia automatyzację bardzo wielu zadań. System pozwala na bieżący monitoring maszyn (z którymi łączy się zdalnie), a błędy sygnalizowane są przy pomocy alertów. Dodatkowo, dzięki panelowi meldunkowemu, pracownicy mogą sami zgłaszać wszelkie zaobserwowane ryzyka, a wykonaną pracę odnotowywać w systemie. Pracownik otrzymuje zadania do wykonania w formie czytelnej listy, a po ich zakończeniu zgłasza zrealizowanie zlecenia. Automatycznie rozliczany jest tu zarówno czas pracy, jak i wykorzystywane narzędzia oraz zużyte surowce. Z kolei zużycie surowców automatycznie pomniejsza stany magazynowe – a w razie ich spadku poniżej określonego poziomu, system przypomina o konieczności zamówienia dostawy. Przy tak zorganizowanej pracy optymalizacja procesu produkcji w branży metalowej staje się zjawiskiem wręcz naturalnym.

System MES do zarządzania

Wzrost optymalizacji
87%

System MES od Optimakers odczuwalnie ułatwia również organizację kontroli jakości. System zarządzania produkcją w branży metalowej zawiera wiele funkcjonalności, które pozwalają na precyzyjne określenie zakresu kontroli, czasu jej przeprowadzania oraz osoby odpowiedzialnej. Kontroler odnotowuje wyniki w systemie – dzięki temu osoba nadzorująca otrzymuje błyskawiczną informację zwrotną np. na temat wykrytych sztuk niezgodnych. Wyniki oceny jakości przechowywane są w systemie, można również wygenerować na ich podstawie potrzebną dokumentację. Dzięki tak rozbudowanym funkcjonalnościom, system sprawdzi się zarówno w firmach, w których wdrożony już został system zarządzania jakością, jak i takich, które dopiero tworzą procedury sterowania procesem produkcji w branży metalowej oraz standardy oceny własnych wyrobów. Informacje dostępne w systemie będą stanowić dla nich nieoceniony feedback na drodze do doskonalenia.

Chcesz wiedzieć więcej?

Umów się na bezpłatną prezentację, gdzie pokażemy Ci możliwości systemów, lub zapytaj o elementy, które Cię interesują, a wszystko napiszemy!

System do zarządzania produkcją w branży metalowej

Przetestuj wersję demo 14 dni zupełnie bezpłatnie. Sprawdź, czy nasze rozwiązanie spełni Twoje oczekiwania.