Case Study firmy TOK-ART

Case Study firmy TOK-ART

Spis Treści:

O firmie TOK-ART

Tok-Art to ambitna firma świadcząca profesjonalne usługi kompleksowej obróbki metalu – frezowanie, toczenie, gwintowanie, cięcie, spawanie, wyciskanie na prasie, itd.

Zadanie dla Optimakers

Zadaniem wdrożenia było zapewnienie wygodnego narzędzia do zarządzania całą produkcją. Od zaplanowania realizacji zamówień, zleceń produkcyjnych, aż po operacje na konkretne maszyny.

Dzięki wdrożeniu, zoptymalizowano obieg informacji produkcyjnych, dokumentów i rysunków, które to pracownicy mogą analizować na panelach meldunkowych stosownie do posiadanych uprawnień. W końcu też planowane zużycie surowców i materiałów jest widoczne na jednym prostym raporcie. Synergi całości zapewnia inteligentny system magazynowy kontrolujący minimalne i maksymalne stany magazynowe.

Co szczególnie ważne, Optimakers automatycznie rozlicza czas pracy pracowników produkcyjnych na podstawie ich meldunków. Dzięki temu są nie tylko motywowani, ale też kierownik na każdym etapie zna koszt zlecenia i może nim odpowiednio sterować.

Osiągnięty efekt

Dzięki innowacyjnemu podejściu firmy Tok-Art, zespoły pracownicze od 3 lat korzystają z jednego spójnego narzędzia współpracy i komunikacji między biurem a produkcją. Produkcja i zasoby są optymalnie zaplanowane, a zlecenia realizowane terminowo z najwyższą jakością. Jako Zespół Syneo z dumą rekomendujemy tego klienta innym naszych klientów.

Rozwój, a terminowość i jakość

Jak to zwykle bywa, dobry fachowiec ma dużo pracy. Im szybciej firma się rozwija, tym trudniej jest zachować terminowość i jakość ze względu na trudności organizacyjne. Rosną koszty stałe, powstaje coraz więcej odpadu, oraz więcej pracy z organizowaniem zaopatrzenia i pracowników. Firma Tok-art stawia sobie za cel wytworzenie wyrobów jednorazowych i seryjnych w krótkim czasie, więc zapasy magazynowe stali muszą być odpowiednio duże.

Często są to prace o bardzo wysokiej precyzji ze względu na współpracę m. in. z przemysłem lotniczym. Każdy detal podlega ścisłej kontroli ze względu na wyśrubowane normy jakościowe. Nowoczesny park maszynowy i proinnowacyjna kultura przekłada się na codzienną skuteczność i dynamiczny rozwój firmy. Firma wybiła się na rynku krajowym dzięki terminowości i fachowości.

Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *