System APS – co to jest?

System klasy APS (ang. Adanced Planning and Scheduling) to rozwiązanie, które umożliwi tworzenie pełnego harmonogramu Twojej produkcji w krótkim czasie. Uwzględnić w nim możesz także zróżnicowane procesy w firmie. Algorytm sztucznej inteligencji w OptiAPS, to proste i kompleksowe rozwiązanie. Nie tylko organizuje pracę magazynu, ale także pomaga w kierowaniu pracownikami, potrafi przeplanować produkcję oraz ostrzec w razie ryzyka. 

OptiAPS zawiera informacje o zleceniach produkcyjnych, technologii, materiałach i zasobach. Wszystko to w kilka sekund. Niepotrzebne jest zaangażowanie z Twojej strony.

Co daje system APS?

 1. Planowanie produkcji
 2. Optymalizacja wąskich gardeł w produkcji
 3. Wizualizacja w czasie rzeczywistym
 4. Symulacje produkcji
 5. Szablony technologii
 6. Zarządzanie pracownikami
 7. Zarządzanie podwykonawcami
 8. Prognozy dla produkcji

System APS: Planowanie produkcji

 • Planowanie produkcji w systemie APS
 • Możesz planować w dowolnej formie. Graficznej lub automatycznej.
 • Dowolne typy produkcji: sekwencyjna, liniowa (potokowa), jednostkowa (prototypowa, projektowa), małoseryjna, seryjna, masowa, montażowa, prace projektowe i budowlane. Służby serwisowe (utrzymanie ruchu i magazyn).

Ostatnia funkcjonalność zasługuje na wyróżnienie. Pomaga wpłynąć na jakość wyrobów i terminowość produkcji. Z OptiAPS wszystko trwa dosłownie kilkanaście sekund. Parę kliknięć i gotowe!

Warto podkreślić, że OptiAPS uwzględnia dziesiątki zmiennych i wyjątków. Terminy, ludzi, brygady, konfigurację zmian, surowce, przezbrojenia, dostępność narzędzi, wydajność stanowisk, technologie, normatywy, urlopy itd. Umożliwia także automatyzacje procesów planowania i przeplanowania. Zarówno z koszyka zamówień oraz bezpośrednio z systemu księgowego. To darmowa możliwość integracji z zewnętrznymi narzędziami.

System APS: Optymalizacja wąskich gardeł w produkcji

Zapomnij o wąskich gardłach. OptiAPS daje Ci dostęp, do wizualizacji planu, a także systemu ostrzegania. Forma graficzna pomaga w intuicyjnej analizie działań. System ostrzegania daje Ci gwarancję bezpieczeństwa i uniknięcia problemów, które występowały przy planowaniu ręcznym. 

88%
Oszczędność czasu

Co zyskujesz?

Przede wszystkim czas na zaplanowanie i reorganizację, przeplanowanie działań. Możemy zatem ustalić obłożenie maszyn, zapotrzebowanie na surowce, pracowników, utrzymanie ruchu, utrzymanie magazynu.

System APS: Wizualizacja w czasie rzeczywistym

Kiedy jesteś najbardziej efektywny? Kiedy ktoś Cię pilnuje. Tak samo jest w produkcji. Cały plan, który przygotowałeś, monitorujesz w czasie rzeczywistym. Za pomocą intuicyjnego wykresu, sprawdzasz postępy i rozliczenia produkcji. A dane możesz wykorzystywać na dowolne sposoby. Przygotowany został system powiadomień. Nie każdy chce być powiadamiany o każdej, nawet nieistotnej zmianie. Ty wybierasz, które komunikaty mają trafiać do Ciebie. 

Możesz także zobaczyć szczegółowe raporty przygotowane przez system. W ten sposób dokonasz szybkiej lub szczegółowej analizy. Te analizy dostarczą Ci takiej wiedzy jak dane rozliczenia surowców, czasu pracy, zysków z realizacji jednego zlecenia czy całego kontraktu.

System APS: Symulacje w produkcji

Zalety symulacji są ogromne! Kiedyś pomogły człowiekowi dotrzeć na księżyc. Dziś symulujemy wszystko, co możliwe. W produkcji również możesz przeprowadzić takie badania. Co Ci to daje? Jaka tutaj korzyść? Inteligentne algorytmy OptiAPS przeprowadzą symulację przypadków, które Cię interesują. Chcesz kogoś zatrudnić, a może zwolnić? Może kupić nową maszynę? Albo przeplanować jakiś element? Te i inne pomysły, na które wpadniesz, możesz wprowadzić za pomocą kilku kliknięć myszką. Potem w kilka sekund dodajesz efekty Twojego pomysłu.

System APS: Szablony technologii

Zapomnij o tworzeniu marszrut i BOM dla każdego zlecenia. Szablony narzędzia zagwarantują Ci zgodność z normatywami i macierzą przezbrojeń. Mówiąc konkretnie – korzyść to możliwość budowy BOM i technologii wyrobów gotowych z półproduktów. Co ważne, zachowujesz tutaj pełen obieg dokumentów produkcyjnych od zamówienia, aż po panel meldunkowy. Warto wspomnieć o zachowaniu zgodności z normami certyfikacji ISO 900,1 gromadząc dokumentację elektronicznie lub w formie wydruków.

System APS: Zarządzanie pracownikami

Zarządzaj macierzą uprawnień Twoich pracowników. Kontroluj także system zmian personelu i brygad. Możesz zaplanować zapotrzebowania na surowce i ludzi. Wszystko w dowolnym przedziale czasowym. Dane aktualizowane są w czasie rzeczywistym. Do pełnej kontroli i zarządzania więcej nie potrzebujesz. 

System APS: Zarządzanie podwykonawcami

Nowy podwykonawca to długi proces decyzyjny, a także spora odpowiedzialność. Z OptiAPS może zrobić to inaczej. Sprawdzasz w systemie, czy taka kooperacja Ci się opłaca. Możesz zaplanować także pracę podwykonawcy, udostępnić panel meldunkowy i śledzić postępy w czasie rzeczywistym. W ten sposób skutecznie przeanalizujesz możliwe korzyści Twojego podwykonawcy. Reaguj także na wszystkie okoliczności. Jeżeli Twój podwykonawca się spóźni, to wprowadź zmianę w systemie i sprawdź jak, to wpłynie na zlecenia.

System APS: Prognozy dla produkcji

Prognozy dla produkcji, nazywane też forecasty, to fundament realizowania zamówień klientów. Prognozuj i informuj klientów o dostawach, ilościach, o realnych możliwościach danego zamówienia. System OptiAPS przypilnuje, żeby magazyn nie był przepełniony, a to bardzo ważne.

Oszczędność czasu
82%

Ile to kosztuje?

System APS od Optimakers, możesz zakupić jako pojedynczy produkt lub w pakiecie z innymi rozwiązaniami do optymalizacji i zarządzania produkcją i magazynem.

Sprawdź które rozwiązanie jest najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb: Cennik

Przetestuj APS Bezpłatnie

Przetestuj wersję demo 14 dni zupełnie bezpłatnie. Sprawdź, czy nasze rozwiązanie spełni Twoje oczekiwania.