Bezpieczeństwo systemów od Optimakers

Jesteśmy świadomi tego, jakie niebezpieczeństwa zagrażają zarówno naszym użytkownikom jak i nam samym jako właścicielom systemów. Robimy wszystko, aby jak najbardziej zabezpieczyć systemy od Optimakers jak i interesy naszych klientów. Pamiętamy też o społecznej odpowiedzialności biznesu, dbając zarówno o pracowników jak i o przyrodę. 

Z nami możesz czuć się bezpiecznie! A o tym dlaczego, dowiesz się poniżej.

klocki

Ograniczony dostęp

Serwery, na których znajdują się aplikacje naszych klientów pozwalają jedynie na ograniczony dostęp, co uniemożliwia wykradzenie informacji przez osoby z zewnątrz. Szyfrowanie transferu danych pozwala jeszcze skuteczniej chronić interesy naszych klientów.

Szyfrowanie SSL

Wszystkie nasze strony są szyfrowane za pomocą protokołu SSL, który odpowiada za zabezpieczenie danych między serwerem a urządzeniem klienta. W ten sposób dbamy o transmisje poufnych informacji użytkowników, gwarantując ich bezpieczeństwo. Certyfikat SSL dla naszych aplikacji został wystawiony przez Certum Domain Validation CA SHA2 co pozwala czuć się bezpiecznie naszym klientom.

Kopie zapasowe

W celu zabezpieczenia Państwa aplikacji przed przypadkowymi niepożądanymi działaniami pracowników (usuwanie, nadpisywanie danych), regularnie prowadzimy zapisy kopii systemów. Dzięki temu, jeżeli istotna część danych została naruszona, możemy przywrócić je z poprzedniego backupu.

W celu przywrócenia aplikacji do poprzedniej wersji należy skontaktować się z nami.

Aktualizacje oprogramowania i systemów

Aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo naszych klientów, sami dbamy o własne – pilnując aktualizacji oprogramowania i systemów. Takie działania minimalizują możliwość dostania się do naszych systemów przez niepowołane osoby, a co za tym idzie również zabezpieczają naszych klientów.

Monitorowanie systemów

Wszelkie paramenty związane z stabilnością systemów są monitorowane w sposób ciągły. Dbamy o to by reagować na jakiekolwiek anomalie tak szybko jak tylko możemy, tak by nasi klienci mogli czuć się bezpiecznie i nie odczuwali jakichkolwiek problemów z aplikacją. 

Rozporządzenie o ochronie danych osobowych
(RODO)

Działamy zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO), umożliwiając naszym klientom, w każdym momencie dostęp do zmiany i/lub usunięcia wszystkich swoich danych. Aby tego dokonać konieczny jest kontakt z działem wsparcia.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Dbamy również o społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR). Nie drukujemy zbędnych dokumentów takich jak korespondencja e-mail, minimalizując użycie papieru w biurach. Aktywnie dbamy o rozwój pracowników zwiększając zarówno ich umiejętności jak i poziom wzajemnej współpracy. Działamy również na rzecz lokalnych społeczeństw.

Serwery w Polsce

Wszystkie nasze serwery są w zlokalizowane w Polsce, dzięki czemu dostęp do naszych aplikacji charakteryzuje się możliwie niskimi opóźnieniami. A ich fizyczna bliskość pozwala również na szybkie działania serwisowe w ramach jakichkolwiek anomalii.