Case Study: Addictive Sound

System do zarządzania produkcją w firmie produkującej panele akustyczne? Tak to możliwe. W 2021 roku zgłosiła się do nas firma Addictive Sound szukając systemu, która pomoże jej w optymalizacji działań na produkcji i magazynie.

Firma Addictive Sound zajmuje się produkcją paneli akustycznych oraz ich sprzedażą. Obecnie zatrudnia około 25 pracowników, a na rynku jest już 5 lat. Potrzebowali rozwiązania, które pomoże im w optymalnym zarządzaniu ruchem produkcji. Dlatego wybór padł na systemy od Optimakers. 

W pierwszej fazie musieliśmy poznać faktyczne potrzeby firmy. Proces produkcji, specyfikacje produktów, logistykę i magazynowanie. Najlepsze w takiej sytuacji jest spotkanie i poznanie procesów w danej firmie. Okazało się, że najważniejszą funkcjonalnością było meldowanie pracy pracowników. Dzięki temu firma może oceniać i wyciągać wnioski na temat pracy poszczególnych osób oraz egzekwować ustalone normy. To pomaga również w ocenie danego etapu zamówienia w produkcji. 

Na początku wybór padł więc na system OptiMES od Optimakers. To w nim można przygotować wyżej wspomniane funkcjonalności. Wdrożenie funkcjonalności trwało około 6 miesięcy. Jak się okazało, największym problemem było wdrożenie pracowników do prawidłowego korzystania z systemu.

Jeśli w swojej firmie dostrzegasz podobne problemy, skorzystaj z naszej oferty HR BP, w której pomożemy Ci przygotować procesy onboardingowe i szkoleniowe dla pracowników.

W ramach współpracy pojawiały się nowe pomysły. Na początku 2022 roku firma potrzebowała edycji raportu z rozliczaniem czasu produkcji. Została przygotowana specyfikacja, którą którą uzgodniliśmy z partnerem. Po krótkich konsultacjach nowa funkcjonalność została wdrożona.

Kolejnym elementem były modyfikacje ruchu magazynowego i przygotowanie szablonu wydruków, według specyfikacji firmy. Tutaj również po krótkich konsultacjach, przystąpiliśmy do pracy i na przełomie 2022 roku, preferowana funkcjonalność została wdrożona z sukcesem!

Firma nie ukrywa, że ma jeszcze sporo pomysłów w głowie. Zostaną one wprowadzone, w ramach szytych na miarę funkcjonalności. Jak sami komentują: 

Uważamy, że stosunek ceny do jakości jest bardzo wysoki. System jest fajnie rozbudowany i przyjazny dla użytkownika, daje spore możliwości konfiguracji.

Skuteczny system do zarządzania produkcją paneli akustycznych

Testuj Bezpłatnie

Przetestuj wersję demo 14 dni zupełnie bezpłatnie. Sprawdź, czy nasze rozwiązanie spełni Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *