Case Study: Addictive Sound

System do zarządzania produkcją w firmie produkującej panele akustyczne? Tak to możliwe. W 2021 roku zgłosiła się do nas firma Addictive Sound szukając systemu, która pomoże jej w optymalizacji działań na produkcji i magazynie.

Firma Addictive Sound zajmuje się produkcją paneli akustycznych oraz ich sprzedażą. Obecnie zatrudnia około 25 pracowników, a na rynku jest już 5 lat. Potrzebowali rozwiązania, które pomoże im w optymalnym zarządzaniu ruchem produkcji. Dlatego wybór padł na systemy od Optimakers. 

W pierwszej fazie musieliśmy poznać faktyczne potrzeby firmy. Proces produkcji, specyfikacje produktów, logistykę i magazynowanie. Najlepsze w takiej sytuacji jest spotkanie i poznanie procesów w danej firmie. Okazało się, że najważniejszą funkcjonalnością było meldowanie pracy pracowników. Dzięki temu firma może oceniać i wyciągać wnioski na temat pracy poszczególnych osób oraz egzekwować ustalone normy. To pomaga również w ocenie danego etapu zamówienia w produkcji. 

Na początku wybór padł więc na system OptiMES od Optimakers. To w nim można przygotować wyżej wspomniane funkcjonalności. Wdrożenie funkcjonalności trwało około 6 miesięcy. Jak się okazało, największym problemem było wdrożenie pracowników do prawidłowego korzystania z systemu.

Jeśli w swojej firmie dostrzegasz podobne problemy, skorzystaj z naszej oferty HR BP, w której pomożemy Ci przygotować procesy onboardingowe i szkoleniowe dla pracowników.

W ramach współpracy pojawiały się nowe pomysły. Na początku 2022 roku firma potrzebowała edycji raportu z rozliczaniem czasu produkcji. Została przygotowana specyfikacja, którą którą uzgodniliśmy z partnerem. Po krótkich konsultacjach nowa funkcjonalność została wdrożona.

Kolejnym elementem były modyfikacje ruchu magazynowego i przygotowanie szablonu wydruków, według specyfikacji firmy. Tutaj również po krótkich konsultacjach, przystąpiliśmy do pracy i na przełomie 2022 roku, preferowana funkcjonalność została wdrożona z sukcesem!

Firma nie ukrywa, że ma jeszcze sporo pomysłów w głowie. Zostaną one wprowadzone, w ramach szytych na miarę funkcjonalności. Jak sami komentują: 

Uważamy, że stosunek ceny do jakości jest bardzo wysoki. System jest fajnie rozbudowany i przyjazny dla użytkownika, daje spore możliwości konfiguracji.

Skuteczny system do zarządzania produkcją paneli akustycznych

Testuj Bezpłatnie

Przetestuj wersję demo 14 dni zupełnie bezpłatnie. Sprawdź, czy nasze rozwiązanie spełni Twoje oczekiwania.