Skrócenie czasu zamówień produkcyjnych o 80% dzięki Optimakers

Zakład obróbki metali SOWA z siedzibą w Świnoujściu to kolejny użytkownik systemu Optimakers, który może pochwalić się efektywnym wdrożeniem narzędzia, a dzięki temu znacznym uproszczeniem procesu zamówień oraz zamówień do dostawców. Praca z Optimakers znacząco skróciła czas realizacji zamówień oraz tym samym, przyniosła realne oszczędności w firmie.

Przed wdrożeniem systemu od Optimakers wszelkie dotychczasowe zamówienia były przygotowywane oraz generowane ręcznie. Cały proces wymagał drukowania poszczególnych dokumentów zamówienia oraz weryfikowania surowców dostępnych na magazynie. Tak prowadzony, tradycyjny sposób przyjęcia zamówień generował około 20-25 min czasu pracownika i to tylko w przypadku jednego zamówienia!

Klient zdecydował się na wdrożenie systemu od Optimakers, który przede wszystkim miał ułatwić przebieg dokumentacji w firmie od oferty złożonej klientowi do wystawienia WZ.

Optimakers wspiera zarządzanie produkcją

Zamówienia do dostawców to jedna z funkcjonalności dostępnych w ramach systemu Optimakers.
To zautomatyzowane wsparcie przy zarządzaniu zamówieniami, przeprowadzaniu analiz przepływów towarów, tworzeniu zamówień i to z uwzględnieniem np. minimów magazynowych czy limitów logistycznych.

Firma SOWA we współpracy ze specjalistami Optimakers efektywnie wdrożyła moduł zamówień, tworząc równolegle bazę danych niezbędnych do zarządzania produkcją.

Efekt? Nasz klient po wdrożeniu programu na dzień dzisiejszy skrócił czas prowadzenia zamówień o 80% w skali miesiąca!

Nasz program automatycznie tworzy szablony, które pozwalają wygenerować w kilka sekund potrzebny, jednolity wzór wydruków. Co więcej, dzięki temu możliwe jest generowanie zamówień w przejrzystej formie, które można od razu skierować do dostawcy.

Dzięki Optimakers w naszej firmie nie tylko znacząco oszczędzamy czas pracy nad zleceniem, ale także zyskujemy przejrzystość zamówień. To narzędzie, które pozwala nam w logiczny sposób łączyć elementy procesu produkcyjnego oraz w prosty, intuicyjny sposób zarządzać bazą danych. Z całą pewnością jest to narzędzie szyte na miarę potrzeb klienta –
Paweł Sowiński
Właściciel firmy SOWA

Moduł zamówień to pierwszy z elementów wdrożenia u naszego klienta. Systemy od Optimakers to narzędzia do kompleksowego zarządzania produkcją, dlatego firma SOWA zdecydowała się rozszerzenie działania programu o kolejne funkcjonalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *