3 sposoby od OptiMES na walkę z Koronawirusem

3 sposoby od Optimakers na walkę z Koronawirusem w firmach przemysłowych i produkcyjnych

Słyszę od naszych klientów, że zaostrzają się środki ograniczające mobilność ludzi i przewóz towarów. Przeczytaj jak prosto i szybko Optimakers wzmacnia Twoją fabrykę w tym trudnym czasie.

Spis Treści:

Praca i komunikacja zdalna

Ludzie z biura przeszli na pracę z domu (tzw. home office), albo przestali chodzić na produkcję. Dzięki temu, że Optimakers jest w przeglądarce internetowej możesz z niego korzystać na dowolnym urządzeniu (komputerze, laptopie, tablecie, telefonie itd.). Daje to szerokie możliwości pracy nie narażając się na niepożądane kontakty.

Jeśli korzystacie ze Skype, Teams, Messenger lub innego komunikatora odezwij się do nas. Podłączymy go do paneli meldunkowych i “dużego” Optimakers . Będziecie mogli zostawiać sobie wiadomości i rozmawiać bezpośrednio utrzymując ciągłość pracy.

Elementem paneli meldunkowych są zwykle tablety, więc pracownik może wziąć urządzenie do ręki i na video-rozmowie pokazać dokładnie o co chodzi z detalem, czy maszyną. Może oczywiście również w Optimakers zostawić notatkę, zdjęcia i nagrania, ale to nie to samo co rozmowa “na żywo”. Jeden obraz wart jest tysiąc słów.

Poza tym, kiedy już pokonamy kryzys, porządek i dokumentacja będą kluczowe, żeby zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie rynku.

Korzystaj też z narzędzi “Raport hali” i “Aktualnie trwające prace”, żeby nie chodzić na produkcję. Dostęp zdalny z biura czy z dowolnego miejsca dostarczy Ci wszelkich niezbędnych informacji, by być na bieżąco i mieć wszystko pod kontrolą.

Wrzucaj rysunki, przewodniki i inne dokumenty do zamówień, zleceń i technologii. Będzie Ci bardzo łatwo wznowić produkcję, gdyby została przerwana na dłużej. Taki zbiór wiedzy pozwala teraz zlecić kooperację, żeby dotrzymać zakontraktowanych terminów.

Kontrolę stanów magazynowych i zamówienia do dostawców też możesz prowadzić zdalnie z domu. Możesz nawet utworzyć konto dla dostawcy, dzięki któremu sam będzie mógł sprawdzać, czy czegoś nie brakuje w Twojej fabryce.

Braki surowca 

Chiny zamknięte? Twój dostawca w innym rejonie został zablokowany? Napisz do nas lub zadzwoń!

Z oprogramowania Optimakers korzysta już ponad 100 firm produkcyjnych. Pomożemy Ci znaleźć podwykonawcę lub kooperanta. Możliwe, że jeszcze będzie miał surowiec na magazynie, albo zna kogoś, kto zna kogoś :).

Również dzięki integracji Optimakers z innymi systemami zyskujesz dostęp do znacznie szerszego rynku i sposób wymiany danych z kontrahentami.

Monitoring i kontrola

Dzięki elastyczności Optimakers możesz wymusić na pracownikach wypełnienie ankiety po zalogowaniu lub przyłożeniu karty do panelu meldunkowego np.

  • Czy byłeś za granicą w ciągu ostatnich 2 tygodni?
  • Czy odkaziłeś ręce?

Dzięki temu wychwycisz zagrożenie i przypomnisz o zachowaniu procedur czy dobrych zwyczajach.

Jak już wspomniałem większość paneli meldunkowych używa tabletów z wbudowaną kamerą. Możesz ich użyć do monitorowania hali produkcyjnej, wejść i wyjść z zakładu.

Podsumowanie

Generalnie uważam, że z całej tej tragicznej sytuacji najszybciej pozbierają się Ci, którzy już dawno przeszli na narzędzia chmurowe dostępne na dowolnym urządzeniu i przechowujące dane w bezpieczny sposób takie jak Optimakers.

Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *