Koszyk
Czy system MES jest potrzebny w firmie produkcyjnej

Czy system MES jest potrzebny w firmie produkcyjnej?

Dla wielu producentów wdrażanie najnowszych technologii nie znajduje się na szczycie listy priorytetów. Inwestycje w zaawansowany sprzęt i technologie łączony jest automatycznie z przeznaczeniem dużego budżetu na tego typu działania. W wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych obawa przed kosztami i zmianą blokuje inwestycje, które są niezbędne do tego, aby usprawnić dotychczasowe działanie produkcji, zwiększyć konkurencyjność firmy i zacząć generować większe zyski.

Właściwie dobrany i wdrożony system MES pomoże każdemu zespołowi produkcyjnemu sprawnie i strategicznie prowadzić halę produkcyjną. Zdolność do podejmowania szybkich i trafnych decyzji w czasie rzeczywistym jest kluczem do zachowania konkurencyjności. Jest to niemożliwe przy użyciu metody „długopis i papier”, która wymaga czasochłonnego wyciągania danych i analizy po fakcie. Również korzystanie z arkuszy i współdzielonych plików nie sprawdza się. Ponieważ posiadają one ograniczenia w analizie dużej liczby danych. Poprzez konieczność uzupełniania ręcznego zwiększają ryzyko błędów a także nie dają możliwości korzystania z nich w czasie rzeczywistym wielu użytkownikom. System MES to kompleksowe narzędzie, które ułatwia realizację kontroli i rozliczanie produkcji. Wykorzystując algorytmy sztucznej inteligencji dostarcza Ci na bieżąco pełne dane o stanie rzeczywistym. Zaawansowane analizy i statystyki dzięki czemu możesz szybko reagować na nagłe sytuacje oraz w świadomie podejmować szybkie i dobre decyzje.

Jakie korzyści zyskujesz wdrażając system MES?

  • Razem z systemem MES możesz optymalizować produkcję niezależnie od tego gdzie jesteś. MES od Optimakers zapewnia Ci stały dostęp do danych aktualizowanych w czasie rzeczywistym. Możesz je śledzić przy użyciu smartfona czy tabletu,
  •  System pozwala na szybką identyfikację zaistniałych problemów a także potencjalnych ryzyk – zanim jeszcze się pojawią,
  • Oprogramowanie MES pozwala na śledzenie całościowej drogi produktów. Jest to niezbędne w kontekście przestrzegania norm i przepisów a w razie potrzeby ułatwia wycofanie wadliwej partii,
  • Pozwala na zwiększenie jakości Twoich wyrobów,
  • Dostarcza wiarygodnych informacji umożliwiających rzetelną komunikację z klientem odnośnie terminów realizacji zamówień. Także buduje pozytywny wizerunek dostawcy wysoko jakościowych wyrobów,
  • Jest łatwy w integracji z istniejącymi systemami,
  • Dostarcza Twoim pracownikom dane, które umożliwiają optymalne planowanie zasobów i ograniczanie strat,
  • Automatyzuje powtarzalne czynności,
  •  W wyniku ograniczania ręcznego wprowadzania danych przez pracowników eliminuje błędy wynikające z tzw. czynnika ludzkiego.

Istnieje szereg ważnych czynników, które decydują o tym czy wdrożenie tego rozwiązania będzie kamieniem milowym. W drodze do automatyzacji i optymalizacji produkcji oraz rozwoju przedsiębiorstwa. Należą do nich między innymi: funkcjonalności systemu i poziom jego dostosowania do specyfiki organizacji, możliwość integracji rozwiązania z innymi wykorzystywanymi systemami, intuicyjność i łatwość w użytkowaniu, przebieg wdrożenia a także elastyczność współpracy z dostawcą.

System MES od Optimakers to kompleksowe rozwiązanie, które jest intuicyjne w użyciu i łatwo integrowalne z innymi, popularnymi na rynku narzędziami. Zespół Optimakers posiada wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu optymalizacji i automatyzacji w firmach produkcyjnych, dlatego to najlepszy wybór. Jeśli zależy Ci na intuicyjnym narzędziu, które pozwoli podnieść kluczowe wskaźniki i generować większe zyski to jest to właśnie MES. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak oprogramowanie MES może pomóc zoptymalizować Twoją firmę? Skontaktuj się zespołem Optimakers teraz i zacznij działać.

Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *