Nowa aktualizacja: Pobieranie danych kontrahenta z GUS

Jedną z nowości, która została wdrożona do oprogramowania OptiMES jest możliwość pobierania danych kontrahenta z GUS. Od tej pory możesz z automatu pobierać wszystkie najważniejszy informacje o firmie z którą będziesz współpracować.

Jak działa nowa funkcja w naszym oprogramowaniu i gdzie ją znaleźć? Poniżej znajdziesz krótką instrukcję, którą dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jak pobrać dane kontrahenta z GUS w OptiMES?

Przechodzimy do zakładki Menu → Sprzedaż → Kontrahenci.

W prawym górnym rogu znajduje się przycisk Pobierz z GUS.

Następnie wypełniamy jeden z 3 pól – NIP. KRS lub REGON i naciskamy przycisk Pobierz z GUS.

OptiMES automatycznie pobierze dane i uzupełni odpowiednie pola. Pozostaje tylko zweryfikować poprawność danych i nacisnąć przycisk Dodaj.

Jak widzisz możliwość pobierania danych z GUS nie jest skomplikowana. Pomaga Ci dodatkowo zaoszczędzić czas, który do tej pory poświęcałeś na uzupełnianie danych w sposób tradycyjny, czyli ręcznie. Teraz wystarczy Ci numer NIP, a resztę pracy wykona za Ciebie Optimakers!

Mam nadzieję, że najnowsze aktualizacje przypadną Ci do gustu i poprawią jakość Twojej pracy. Daj znam znać w komentarzu, jeżeli możemy Ci jakoś pomóc.

Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *