Prognozy dla firm produkcyjnych na rok 2040

Prognozy dla firm produkcyjnych na rok 2040

Prognozy na 2040 rok podpowiadają, co warto zrobić już teraz, by stworzyć i zabezpieczyć wydajną produkcję. Systemy do automatyzacji mają sens! 

Do artykułu zamieszczonego na stronach Pulsu Biznesu przyciągnął nas tytuł „PwC: do 2040 r. płaca realna wzrośnie o 141 proc.”. Okazało się, że dobre informacje płynące z tego przekazu dotyczą nie tylko prognozowanego wzrostu naszych przyszłych wynagrodzeń. Jeszcze mocniej ucieszyła nas opinia firmy PwC o tym, że tak duża presja na wzrost płac wpłynie na przyspieszenie automatyzacji!

Dla nas taka wiadomość jest jak przysłowiowy wiatr w żagle. Już kilkanaście lat temu postawiliśmy na rozwój nowych technologii. W służbie firmom produkcyjnym miały one przynosić korzyści klientom, ale i zyski naszej firmie. Dziś, mając za sobą setki wdrożeń systemów automatyzujących produkcję w przedsiębiorstwach z różnych branż i na różnych etapach rozwoju. Mamy pewność, że optymalizacja produkcji ma sens, bo faktycznie działa.

Nie da się nie przecenić korzyści wynikających z profesjonalnego wdrożenia systemu do zarządzania produkcją. Na podstawie doświadczeń z naszym dopracowanym i wypieszczonym „dzieckiem” – systemem OptiMES możemy zapewnić, że to najkrótsza droga do odzyskania pełnej kontroli nad produkcją. Co więcej, odpowiednio poprowadzona optymalizacja procesów produkcyjnych zawsze przekłada się na zwiększenie wydajności. Dlatego nieustannie polecamy automatyzację, jako lek na bolączki firm produkcyjnych, cierpiących z powodu braku organizacji. Zarazem złego wykorzystania zasobów, częstych nieplanowanych przestojów, czy wreszcie także z powodu braku wykwalifikowanej i zaangażowanej kadry. Właśnie w tym miejscu spotykamy się z tezami stawianymi w przytoczonym artykule, ponieważ w momencie, kiedy pracodawca wyczerpie możliwości motywowania pracowników za pomocą wynagrodzeń. Ratunkiem będzie zautomatyzowanie procesów produkcyjnych tak, by więcej działań odbywało się bez udziału pracowników lub jedynie pod ich nadzorem.

Zgadzamy się z tym, że sposobem na rozwiązanie produkcyjnych problemów jest inwestycja w lepsze i jeszcze lepsze odpowiednio wdrożone rozwiązania. Takim właśnie jest nasz OptiMES, który z założenia ma przyczyniać się do tego, by zarówno pracownicy fizyczni, jak i kadra zarządzająca, czy w końcu całościowo ujęta fabryka, pracowali nie coraz więcej, ale coraz mądrzej. Zdecydowaną pomocą w tym kontekście są cechy charakterystyczne naszego produktu. Elastyczność i skalowalność, które oznaczają, że da się go dostosować do każdego rodzaju produkcji i działalności. Co więcej, da się go wdrożyć i wykorzystywać tak, by odpowiadał na konkretne potrzeby danej firmy.

Dlatego polecamy, by bez zwłoki wykonać krok w kierunku osiągnięcia przewagi konkurencyjnej. Warto już teraz zabezpieczyć sprawne i wydajne działanie produkcji, co z pewnością będzie też stanowiło podstawę do dynamicznego rozwoju firmy.

Wyprzedź konkurencję z Optimakers

W przypadku zainteresowania tematem polecamy bezpośredni kontakt ze specjalistami z Optimakers. Praktycy wdrożeń systemów zarządzania produkcją, z pewnością odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania (Dane kontaktowe: tel. 517 827 436 lub email biuro@syneo.pl).
Istnieje możliwość sprawdzić samodzielnie funkcjonalność nowoczesnych rozwiązań dla produkcji. Zapraszamy do darmowego testu systemu od Optimakers, wystarczy kliknąć, by poznać współczesne realia wydajnej produkcji i zabezpieczyć przyszłość swojej firmy.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami telefonicznie 517 827 436 lub napisz na biuro@optimakers.pl.
Pozdrawiamy,
Zespół Optimakers!

Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *