OptiMES znów zaskakuje nowymi możliwościami – Sprawdź co tym razem pomoże Ci w pracy!
- Możliwość zaimportowania przelicznika dla indeksów magazynowych.
- Dodano tabele podsumowującą dokumenty magazynowe w momencie dodania kilku tych samych pozycji o rożnych numerach partii.
- Wyświetlanie atrybutów w zależności od statusów.
- Wyświetlanie komunikatów na panelu meldunkowym.
- Atrybuty w meldunkach.
- Nowy widok listy statusów
Dowiedz się o szczegółach:
1. Importowanie przeliczników
Od teraz chcąc dodać przeliczniki jednostek do indeksów magazynowych, nie trzeba robić tego ręcznie. Powstał w pełni automatyczny importer, który znacznie przyspieszy ten proces.
Importer pozwala jednocześnie dodawać wiele przeliczników dla tego samego indeksu. Możliwe jest także dodawanie przeliczników dla surowców i produktów w jednym pliku.
Powyżej przedstawiono okno importera, oraz urywek arkusza, w którym przygotowane zostały trzy przeliczniki. Pierwsze dwie pozycje dotyczą tego samego surowca, którego jednostką domyślną jest gram. Ostatnia pozycja to natomiast produkt, który zamawiany jest na kartony – stąd też przelicznik na ilość sztuk, które się na niego składają.
2. Tabele podsumowujące pozycje w dokumentach magazynowych
Aktualizacja przynosi także funkcjonalność pomocną szczególnie w przedsiębiorstwach, które w jednym przyjęciu zewnętrznym mogą dostać surowiec z różnych partii.
Jeżeli w dokumencie pojawi się więcej niż raz ten sam indeks magazynowy, automatycznie pod przyciskiem “dodaj” wygeneruje się podsumowanie ilościowe wszystkich pozycji. Ta opcja pozwoli w szybki sposób sprawdzić ile sumarycznie przyjęliśmy danego surowca bez względu na ilość partii.
3. Wyświetlanie atrybutów w zależności od statusów
Aktualizacja 1.52 daje również możliwość decydowania dla jakich statusów np. zamówień widoczne/możliwe do edycji będą konkretne atrybuty.
Powyższy przykład świetnie obrazuj, że dla zamówień o statusie “Do produkcji” pracownik nie będzie miał dostępu do informacji o szacowanym zysku z danego zamówienia, a skan oryginalnego zamówienia jak i uwagi od klient będzie mógł jedynie zobaczyć. Na tym statusie pracownik może jedynie dopisać uwagi związane z produkcją.
Pracując na atrybutach możemy teraz mieć pewność, że będą one widoczne i możliwe do edycji tylko w odpowiednich momentach. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko płynące z nadpisywania informacji.
4. Komunikaty dla pracowników
Ułatwiliśmy kontakt z pracownikami produkcji poprzez dodanie komunikatów widocznych na panelu meldunkowym dla wszystkich zalogowanych pracowników.
Aby taki komunikat wyświetlić, należy w ustawieniach Panelu meldunkowego wejść w zakładkę “Komunikaty dla pracowników”. Po kliknięciu “dodaj” pojawi się szereg pól do wypełnienia.
Pierwszym polem jest Tytuł komunikatu, który pojawi się na górnej jego belce. Poniższe okno zawiera treść, którą zobaczy pracownik na panelu meldunkowym. Może być ona zwykłym tekstem, ale również możemy korzystać w kodu HTML by uatrakcyjnić i wzbogacić komunikat.
Sekcja “Wyzwalaj co” informuje jak wyglądać będzie maska czasowa pokazywania komunikatu. Możemy np.:
- dz. mc. ustawić na “10” aby poinformować pracowników o tym, że wypłata powinna już być na ich kontach.
- dz. tyg. ustawić na 5 (piątek) i życzyć pracownikom miłego weekendu.
- Nie wypełniać żadnego z pól by wiadomość została pokazana za około minutę od czasu jej dodania.
*Proszę jednak pamiętać o dodaniu konkretnych wartości godzin i minut.
5. Atrybuty w meldunkach
Dodaliśmy możliwość przypisania atrybutów do meldowanych na produkcji zdarzeń – pozwala to precyzyjnie informować i zdarzeniach na produkcji.
Dzięki zgłaszanym cyklicznie zdarzeniom możemy uzyskać coś na kształt raportu dotyczącego np. wymiarów sprawdzanych przez pracownika podczas wyrywkowej kontroli jakości.
6. Nowy widok listy statusów
Nowy widok poza zmianami wizualnymi niesie ze sobą szybsze działanie, możliwość dokładniejszego filtrowania, wyszukiwania, sortowania oraz grupowania po każdej z kolumn.
Zaloguj