Aktualizacja 1.68

Nowy widok i nowe możliwości związane z planowaniem, to zmiany jakie przynosi Państwu nowa aktualizacja systemu OptiMES.

  • Planowanie
    • Nowe okno planowania.
    • Podzielenie zleceń na wielkości partii.
  • Ogólne usprawnienia wpływające na pracę i wydajność aplikacji

Dowiedz się o szczegółach:

1. Nowe okno planowania

Aktualizacja przynosi przede wszystkim zmiany w oknie planowania. Zostało ono w pełni odświeżone i wzbogacone o nowe funkcje.

Sposób wyświetlania listy potencjalnych zleceń pozwala na jej filtrowanie oraz zaawansowane wyszukiwanie wyników. Działa to w ten sam sposób jak w widoku np. zamówień. Wystarczy tylko skorzystać z ikony lejka lub lupy.

Od teraz użytkownik może zarówno przemieszczać kolumny względem siebie, dodawać te których potrzebuje oraz ukrywać zbędne. Dostępne są również atrybuty produktów i zamówień, dzięki czemu planowanie może być wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Wszystkie poprzednie funkcje planowania nadal są dostępne. Na górze strony można wybrać planowanie wprzód lub wstecz oraz branie pod uwagę czasów przezbrojeń. Natomiast, aby wyświetlić pozycje zamówień, do których nie przypisano technologii, należy wyłączyć filtr z kolumny “Technologia”.

2. Podzielenie zleceń na wielkości partii

Wraz z odnowieniem planowania, dochodzi również nowa opcja – planowanie z uwzględnieniem wielkości partii.Jest to sposób na dzielenie zleceń dla większego zamówienia, na taką liczbę, aby każde zlecenie miało maksymalnie “X” produktów do zrealizowania.

Ilość do wyprodukowania nie musi być podzielna przez wielkość partii. OptiMES może stworzyć jedno z tych zleceń na mniejsza ilość niż pozostałe. Na podstawie powyższego przypadku powstaną 4 zlecenia na kolejno: 45, 45, 45, 15 sztuk produktu.

Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do obejrzenia materiału na temat nowego okna planowania:

Jeżeli jednak wolą Państwo wersje pisaną, zapraszamy do sprawdzenia zaktualizowanej dokumentacji pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *