Aktualizacje Listopad 2022

W listopadzie pojawiły się nowe funkcje w systemach od Optimakers. Od teraz masz możliwość między innymi konfiguracji surowców zastępczych, czy generowania towarów z magazynu dla zleceń produkcyjnych.

Wszystkie aktualizacje dostępne są oczywiście w dokumentacji. W tym krótkim wpisie znajdziesz listę wszystkich nowości, a także przykłady najciekawszych z nich.

Wersja 1.159

  • Możliwość skonfigurowania surowców zastępczych (wersja beta)
  • Możliwość zużycia towarów z magazynu dla Zleceń produkcyjnych (wersja beta)
  • Dodanie kolumny Indeks zamówienia do widoku Zleceń produkcyjnych
  • Możliwość generowania automatycznego dokumentu PW na meldowane wyroby, dla zlecenia bez powiązanego zamówienia

Wersja 1.158

  • Raport “Zapotrzebowanie surowcowe” przepisany na nowy silnik

Najciekawsze aktualizacje

Wersja 1.159: Możliwość skonfigurowania surowców zastępczych (wersja beta)

System pozwala nam na zdefiniowanie w szczegółach surowca jego zamienników.Określamy w ten sposób surowce, które mogą zostać użyte w przypadku braku wystarczającej ilości danego towaru. Aby to zrobić, otwieramy Magazyn > Produkty lub Surowce. Wybieramy towar, dla którego chcemy ustalić surowiec zastępczy. W zakładce Surowce zastępcze. Klikamy w plus w prawym górnym rogu ekranu, następnie wybieramy, co będzie stanowić zastępstwo dla naszego towaru i w jakiej ilości. Możemy dodać wiele surowców zastępczych do jednego towaru. Ich kolejność, będzie brana pod uwagę podczas planowania produkcji. Zobacz pełną dokumentację.

Wersja 1.159: Możliwość zużycia towarów z magazynu dla Zleceń produkcyjnych (wersja beta)

W widoku zleceń produkcyjnych Menu > Produkcja > Zlecenia  mamy możliwość zobaczenia, czy i jaką nadwyżkę towaru mamy na magazynie produkcyjnym.

Dzięki temu możemy skorzystać z funkcji, zużyj z magazynu. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas i zamknąć zlecenie produkcyjne wykorzystując do niego wyprodukowane zapasy. 

Opcji zużyj z magazynu, możemy skorzystać na dwa sposoby. 

Przy wybranym zleceniu po prawej stronie rozwijamy menu opcji i wybieramy zużyj z magazynu.

Lub jeżeli chcemy zastosować to do większej ilości zleceń, zaznaczamy wybrane zlecenia i naciskamy na przycisk, zużyj z magazyn w prawym Górnym rogu ekranu. 

Uwaga: Użycie tej opcji dla wielu zleceń jest możliwe tylko, jeżeli są wystawione na ten sam produkt. 

Zobacz pełną dokumentację.