Aktualizacje – Marzec

Marzec to kolejny miesiąc przynoszący szereg zmian dla użytkowników systemu od Optimakers. Rozwój istniejących funkcjonalności, aktualizacje starych widoków, dodanie nowych to tylko przykłady tego, co wydarzyło się w tym miesiącu.

Wersja 1.90

 • Zaspokajanie zapotrzebowań w Zamówieniu do Dostawcy
  • Możliwość zaspokojenia całego ZDD.
  • Zaspokajanie dla zbioru surowca, a nie poszczególnych pozycji.

Wersja 1.89

 • Informacje o zadaniu na panelu meldunkowym
  • Możliwość wyświetlenia notatki pozycji zamówienia w ramach pobierania pracy.

Wersja 1.88

 • Nowy widok w Kolejkowaniu
  • Odświeżenie widoku Kolejkowania nie tylko daje im nowe funkcjonalności (grupowanie, sortowanie, filtrowanie) ale i poprawia wydajność.
 • Zamówienia
  • Dodanie Zamówień do Reguł Przeliczników pól.

Wersja 1.87

 • Pozycje zamówień
  • Nowy widok ułatwiający pracę nad zamówieniami i wysyłkami.
 • Atrybuty
  • Dodanie nowego typu wartości atrybutów – “Hiperłącze (String)”.

 Dowiedz się o szczegółach:

1. Zaspokajanie zapotrzebowań w Zamówieniu do Dostawcy

W ramach odpowiedzi na wasze potrzeby, dodane zostały Zamówienia do Dostawców, dodane zostały nowe przyciski.

Kliknięcie przycisku “Zaspokój z magazynu” pod Statusem ZDD spowoduje automatyczne uzupełnienia zapotrzebowań wszystkich surowców, pod warunkiem posiadania na stanie odpowiednich ich ilości.

 “Zaspokój z magazynu” na wysokości nazwy surowca, automatycznie wybierze dostawy dla wszystkich zapotrzebowań danego surowca.

Dostawy surowców wybierane są na zasadzie FIFO.

2. Notatka pozycji zamówienia na panelu meldunkowym

W celu dostarczenia niezbędnych informacji pracownikom produkcji, została dodana opcja wyświetlenia na panelu meldunkowym notatki pozycji zamówienia.

Aby skorzystać z takiej możliwości, należy wybrać zaznaczone powyżej checkboxy w oknie edycji roli. 

Od teraz notatka wpisana przy pozycji zamówienia widoczna będzie w Informacjach o zleceniu. W tak prosty sposób można informować pracowników np. o sposobie pakowania danego wyrobu.

3. Nowy widok w Kolejkowaniu

Dla osób korzystających z Kolejkowania zamiast Planowania, przygotowano odświeżoną wersję widoku odpowiedzialnego za tworzenie list kolejkowych. 
Od teraz możliwe będzie sortowanie po wielu kolumnach, zaawansowane filtrowanie oraz grupowanie wyników. Ponadto aktualizacja zwiększa wydajność tego widoku.

4. Reguły przeliczników pól dla Zamówień

Aktualizacja dodaje też możliwość pisania Reguł przeliczników pól dla Zamówień.

Dzięki temu możemy zaprogramować działanie wybranego pola, na podstawie wartości innych pól.

5. Pozycje zamówień

W systemie pojawił się również zupełnie nowy widok – Pozycje zamówień. Są tam wylistowane wszystkie zamawiane produkty wraz z informacjami z Zamówienia.Taki widok ułatwi prace osobom zajmującym się Zamówieniami. Jeżeli w menu nie pojawia się opisywana tabela, należy aktywować ją w edycji roli.

6. Atrybut typu hiperłącze

Dla osób korzystających z zewnętrznych stron internetowych na potrzeby pracy, przygotowaliśmy możliwość stworzenia atrybutu, którego kliknięcie przeniesie użytkownika w wybrane miejsce.

Taki link możemy edytować przez kliknięcie ikonki ołówka. Po zatwierdzeniu edycji atrybut staje się “klikalnym” linkiem. Takie działanie występuje również w widoku tabel (pod dodaniu atrybutu do tabeli) oraz na panelu meldunkowym.

Ze względu na strukturę organizacyjną, osoba zajmująca się Zamówieniami nadzorowała również proces realizacji poszczególnych zleceń – tak aby informować klientów o postępach pracy.

Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *