Czy warto inwestować w system zarządzania produkcją

Czy warto inwestować w system zarządzania produkcją?

Na rynku dostępne są coraz bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Ich mnogość oraz korzystny stosunek jakości do ceny sprawiają, że więcej firm produkcyjnych otwiera się na możliwości jakie niesie czwarta rewolucja przemysłowa. Co może zyskać przedsiębiorstwo produkcyjne dzięki wdrożeniu nowoczesnemu programowi do zarządzania produkcją? Czy firma, która nie zdecyduje się pójść za tym biznesowym trendem straci? O tym poniżej.

Spis Treści:

Wpływ czwartej rewolucji przemysłowej na produkcję

Obecnie gospodarki różnych krajów na całym świecie są w trakcie rewolucji. Niektóre kraje i firmy korzystają z idei przemysłu 4.0. więcej, innej mniej. Niezależnie jednak od stopnia wdrażania rozwiązań tej rewolucji trwa zmiana w przemyśle na skalę, której sobie nie wyobrażaliśmy. Wcześniejsza rewolucja i skomputeryzowanie fabryk doprowadziło do przyspieszenia pracy i wzrostu wydajności produkcji. Jednak rynek i klient nie zatrzymuje się i nadal oczekuje więcej. Czwarta rewolucja daje niespotykaną wcześniej możliwość wykorzystania urządzeń i nowoczesnych systemów bazujących na osiągnięciach sztucznej inteligencji. Twoja firma, jak również przedsiębiorstwa z grona najbliższej konkurencji, stoją teraz przed ważną decyzją. Nowoczesny system do zarządzania produkcją to narzędzie, które wkrótce zapewni istotną przewagę konkurencyjną tym, którzy zdecydują się na tę inwestycję. Niepodjęcie działań oznacza pozostanie z tyłu i stopniową utratę udziałów w rynku. Dynamiczne tempo zmian i stale pojawiające się nowe rozwiązania wspierające produkcję powodują, że firma nie podejmująca zdecydowanych działań przestaje istnieć.

Wzrost zapotrzebowania na systemy MES

Konkurencja jest coraz silniejsza a oczekiwania rynkowe spędzają sen z powiek wielu producentom. Zapewne Tobie także nie jest obcy stały nacisk na szybki czas realizacji zleceń, elastyczne podejście, wysoką jakość, wydajność oraz niską cenę. Produkcja wykorzystująca tradycyjne metody po prostu nie jest w stanie sprostać tym oczekiwaniom.
Codzienne wyzwania produkcji związane z rozproszoną strukturą dostawców i podwykonawców, perturbacje z terminowością dostaw surowców, brakiem zasobów ludzkich, awariami parku maszynowego czy zbyt wolne tempo pracy. To tylko niektóre kwestie, które należy wyeliminować, aby uzyskać przewagę nad konkurencją i generować prawdziwe zyski. Aby usystematyzować działania, ograniczyć marnotrawstwo zasobów i zyskać pełną kontrolę nad produkcją potrzebujesz profesjonalny program do zarządzania produkcją.

System Zarządzania Produkcją OptiMES

System OptiMES został stworzony po to, by ułatwić kompleksową organizację pracy i wznieść ją na zupełnie inny poziom. Dedykowany jest przedsiębiorstwom produkcyjnym o różnym profilu działania i wielkości – korzyści z wdrożenia odczują zarówno firmy zatrudniające na produkcji kilkanaście jak i kilkaset osób. Profesjonalnie planowanie produkcji oraz jej wydajne wykonanie jest podstawą dla sprawnego funkcjonowania firmy produkcyjnej. OptiMES, w swojej modułowej budowie, łączy wszystko co niezbędne aby ułatwić pracę i zwiększyć efektywność pracy. Główne moduły tego systemu to:

  • MES – zarządzanie produkcją,
  • APS – planowanie produkcji,
  • WMS – zarządzanie gospodarką magazynową,
  • CMMS – utrzymanie ruchu,
  • RCP – moduł rejestracji czasu pracy,
  • CRM – obsługa klienta.

Program do zarządzania produkcją OptiMES automatyzuje procesy kontroli produkcji a także likwiduje przestoje i pomyłki, przez co zapewnia większą stabilność procesów i płynność działania. Ogranicza marnotrawstwo zasobów i ułatwia optymalne delegowanie zadań, przyczyniając się wielowymiarowo do zmniejszenia kosztów produkcji i zwiększenia zysków.
Jeśli chcesz zaoszczędzić do 76% czasu poświęconego na planowanie zespół Optimakers powie Ci jak tego dokonać. Skontaktuj się już teraz!

Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *