Jak wybrać dostawcę programu do zarządzania produkcją

Jak wybrać dostawcę programu do zarządzania produkcją?

Gdy w firmie zapada decyzja o wdrożeniu systemu do zarządzania produkcją i zapala się „zielone światło” zaczynasz działać. Szukasz w Internecie informacji o poszczególnych systemach – czym się różnią, co potrafią, na ile można je rozbudować w późniejszym czasie no i oczywiście ile kosztują. Wiele osób odpowiedzialnych za wybór konkretnego rozwiązania zapomina lub bagatelizuje bardzo ważną kwestię – dostawcę oprogramowania.
Kim jest i jak wygląda jego współpraca z klientami? Czy posiada doświadczenia w tym obszarze, który najbardziej Cię interesuje? Należy odpowiedzieć na te i kilka innych pytań, aby być pewnym, że wdrożenie przebiegnie sprawnie a firma zacznie szybko odczuwać pozytywne skutki tej zmiany.

Spis Treści:

Program do zarządzania produkcją – jaki powinien być?

Zanim podejmiesz tę kluczową dla firmy decyzję powinieneś zdobyć jak najwięcej informacji o systemach, które wzbudziły Twoje wstępne zainteresowanie.
Nowoczesny system do zarządzania produkcją powinien:

 • być prosty w obsłudze i mieć intuicyjny, zachęcający do użytkowania interfejs,
 • być łatwo konfigurowalny i integrowalny z innymi, popularnymi systemami stosowanymi w przedsiębiorstwach produkcyjnych,
 • zawierać niezbędną ilość funkcjonalności – więcej nie oznacza lepiej, bardzo często nadmiar niepotrzebnych opcji powoduje chaos,
 • funkcjonować w oparciu o nowoczesne rozwiązania takie jak sztuczna inteligencja, czy chmury obliczeniowe itp. W obecnych czasach kluczem jest gromadzenie i przetwarzanie ogromnej ilości danych – system musi sprostać temu wyzwaniu,
 • umożliwić szybkie i elastycznie działanie – zdalny dostęp z wielu mobilnych urządzeń oraz dane aktualizowane w czasie rzeczywistym to podstawa,
 • posiadać możliwość dostosowania do Twoich potrzeb oraz – myśląc przyszłościowo – rozbudowy o nowe funkcjonalności,
 • być dostosowany do Twoich oczekiwań i celów, które z jego pomocą zamierzasz realizować – każda branża i firma tworzy swoją listę wytycznych, którą należy dokładnie omówić z potencjalnym dostawcą.

Profil dostawcy oprogramowania do zarządzania produkcją

Gdy już wiesz jak wygląda porównanie Twoich oczekiwań względem oprogramowania, do tego co realnie możesz otrzymać, czas zgłębić temat samego dostawcy. Poniżej kilka istotnych wskazówek, które pomogą Ci w doborze najlepszego dostawcy.

 • Szukaj firmy z wieloletnim doświadczeniem, która specjalizuje się działaniach optymalizacyjnych i wdrożeniach dla firm produkcyjnych.
 • Sprawdź w Internecie jakie są opinie dotychczasowych klientów tego dostawcy.
 • Zapytaj o wszystkie nurtujące Cię kwestie – profesjonalna firma chętnie doradzi i odpowie na wszystkie Twoje pytania,
 • Ustal jak wygląda współpraca na poszczególnych etapach wdrożenia – w ten sposób nikt nie będzie zaskoczony. Wymagaj stałego kontaktu na poszczególnych etapach współpracy.
 • Czy dostawca oferuje szkolenia po wdrożeniu, a jeśli tak to jak wyglądają? Samo wdrożenie nie przyniesie efektów, jeśli Twoja załoga nie będzie przekonana/ nie będzie potrafiła korzystać z oprogramowania.
 • Czy dostawca oferuje działania serwisowe czy – w razie awarii – zostajesz sam na placu boju?

Jeśli nie wiesz jak się za to wszystko zabrać mamy dla Ciebie jeszcze jedną, ważną podpowiedź – skontaktuj się bezpośrednio z doradcą Optimakers. Ta firma wdrożeniowa od 14 lat skutecznie pomaga swoim klientom zwiększać wydajność produkcji oraz generować wyższe zyski. Automatyzacja i optymalizacja procesów to ich drugie imię! Spełniają wszystkie kryteria, o których wspomniano w tym artykule – zarówno od strony charakterystyki dostawcy jak i specyfikacji systemu.
Optimakers to w pełni polskie, elastyczne narzędzie do zarządzania produkcją. Posiada pięć praktycznych modułów, które są w stanie usprawnić działanie Twojej firmy we wszystkich kluczowych obszarach. Wybierając Optimakers możesz być spokojny o przyszłość swojej produkcji! Dowiedz się więcej odwiedzając stronę optimakers.pl

Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *