Efektywne utrzymanie ruchu maszyn z mobilnym systemem CMMS

Efektywne utrzymanie ruchu maszyn z mobilnym systemem CMMS

Utrzymanie ruchu w firmach produkcyjnych i zarządzanie obiektem to podstawowe obszary, które wymagają stałego nadzoru i ciągłego doskonalenia. Rozwiązania mobilne przyczyniają się do znacznego usprawnienia działań Służb Utrzymania Ruchu i pozwalają skrócić czas rozwiązywania awarii nawet do kilkudziesięciu procent. Sprawdź jakie ułatwienia niesie wdrożenie systemu CMMS od Optimakers.

Spis Treści:

Jak działa system CMMS?

CMMS to system kontroli i utrzymania ruchu maszyn, który umożliwia zwiększenie dostępności zasobów oraz ograniczanie awarii w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Rozwiązanie dostarczane przez Optimakers wyróżnia się połączeniem kompleksowości oraz intuicyjności użytkowania, dzięki czemu pracownicy szybko uczą się z niego korzystać a managerowie doceniają mierzalne efekty wdrożenia.

Mobilność systemu CMMS

Oprogramowanie CMMS wyposażone jest w mobilny panel, z którego można korzystać przemieszczając się po hali produkcyjnej. Wystarczy do tego tablet lub smartfon. W ten sposób zyskujesz stały i szybki dostęp do dokumentacji, planu działań serwisowych czy historii napraw. Operatorzy, przy użyciu paneli mobilnych, sprawnie zgłaszają awarie i inne zdarzenia a osoby zarządzające. Mają wgląd w plan działań wygenerowany przez system (zgodnie z ustawionymi preferencjami).

Mobilność w zakresie utrzymania ruchu otwiera przed przedsiębiorstwami zupełnie nowe możliwości. Bezpośrednie udostępnianie danych pracownikom SUR, tj. informacje odnośnie zarządzanych urządzeń, stany magazynowe części zamiennych, wspomniana wyżej dokumentacja techniczna czy raporty opisujące pracę urządzeń pozwalają szybko odnaleźć niezbędne dane i podjąć w możliwie krótkim czasie adekwatne do sytuacji działania. Narzędzia mobilne skracają także czas delegowania zadań-usprawniają przepływ informacji, ograniczając błędy i nieporozumienia.

Funkcjonalności CMMS

Decydując się na wdrożenie systemu CMMS od Optimakers zyskujesz także:

  • Porządek w dokumentach. Elektroniczny obieg dokumentów to wygodny dostęp z dowolnego miejsca, szybkie odnajdywanie informacji a także ograniczenie nieporozumień np. wynikających z równoległego funkcjonowania kilku wersji danego dokumentu. Co więcej zyskujesz przestrzeń, którą wcześniej zajmowały segregatory, oszczędzasz papier oraz ułatwienie w zakresie przygotowania do audytu,
  • Monitoring terminów serwisowania i gwarancji. Optimakers przypomina o zbliżających się terminach wygaśnięcia gwarancji oraz informuje o konieczności serwisowania.
  • Raporty zdarzeń i OEE. Optimakers dostarcza szczegółowych danych, dzięki którym możesz odpowiednio wcześnie zauważyć potencjalne ryzyka czy problemy. Następnie zaradzić im, zanim spowolnią lub uniemożliwią realizację zleceń,
  • Magazyn części zamiennych. Z taką bazą danych dokładnie wiesz co masz na stanie i potencjalne awarie nie są w stanie Cię zaskoczyć. System pilnuje utrzymania optymalnych stanów oraz terminów napraw,
  • powiadomienia sms/e-mail – system CMMS, zgodnie z ustawionymi preferencjami, powiadamia Cię o określonym typie wydarzeń.

System do zarządzania utrzymaniem ruchu to narzędzie, które zwiększa wykorzystanie zasobów. Ogranicza straty materiałowe oraz eliminując nieplanowane przestoje zwiększa terminowość realizacji zleceń. Wszystko to wpływa finalnie na wyższą jakość produktu i niższy końcowy koszt jego wytworzenia. Zacznij optymalizować działania produkcyjne razem z Optimakers! Sprawdź co dokładnie możesz zyskać!

Ze względu na strukturę organizacyjną, osoba zajmująca się Zamówieniami nadzorowała również proces realizacji poszczególnych zleceń – tak aby informować klientów o postępach pracy.

Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *