Powody, dla których warto wyposażyć produkcję w system CMMS

Powody, dla których warto wyposażyć produkcję w system CMMS

Firmy produkcyjne należą do bardzo dynamicznego sektora gospodarki, w którym szybkie reagowanie na zmiany i potrzeby klientów jest podstawą działania. Aby mogły się one rozwijać i zdobywać przewagę rynkową konieczna jest stała poprawa wydajności i optymalizacje kosztowe. Najlepszą drogą do osiągnięcia tych celów jest wdrożenie systemu CMMS odpowiadającego za zarządzanie utrzymaniem i konserwacją.

Spis Treści:

System CMMS – jak działa?

Oprogramowanie CMMS to zaawansowany system wykorzystujący wiele punktów zbierania danych. Pozwalają one użytkownikowi w czasie rzeczywistym na przegląd działania całego obiektu i poszczególnych urządzeń. System CMMS monitoruje stan urządzeń, maszyn i części, przypomina o planowanych przeglądach. Daje możliwość natychmiastowego określania, który z zasobów wymaga konserwacji zapobiegawczej lub napraw. Pozwala on na śledzenie zleceń pracy a także natychmiastowe generowanie wyczerpujących raportów i statystyk. To oprogramowanie, wpisując się w ideę przemysłu 4.0., to także bezpieczne interfejsy oparte na chmurze, dostępność z urządzeń mobilnych i elektroniczny obieg dokumentów.

Powody dla których warto wdrożyć program CMMS w zakładzie produkcyjnym

System CMMS od Optimakers to proste i kompleksowe narzędzie, dzięki któremu skutecznie podniesiesz dostępność zasobów, zmniejszysz ilość awarii, ograniczysz koszty produkcji. Ponadto będziesz miał stały wgląd w stan parku maszynowego, dzięki aktualizowanym na bieżąco odczytom (SCADA) oraz powiadomieniom systemowym.
Wdrażając ten system CMMS zyskujesz:

 • mobilność i stały dostęp do danych
  Panel mobilny pozwala na nieograniczony dostęp z urządzeń mobilnych do dokumentacji, historii napraw czy zaplanowanych prac konserwacyjnych. Operatorzy mogą za pomocą panelu zgłaszać zdarzenia a osoby zarządzające monitorować plan działań generowany przez system.
 • elektroniczne przechowywanie i obieg dokumentów
  Dzięki tej formie zyskujesz miejsce i uwalniasz się od bałaganu w dokumentacji. Od tej pory wszystko będzie miało swoje miejsce a Ty i Twoi pracownicy szybko i bezbłędnie odnajdziecie wszystkie potrzebne dane i pliki. Ułatwi to nie tylko codzienną pracę, ale także przygotowania do audytu.
 • dokładne raporty
  Analizując raporty zdarzeń oraz wskaźnik OEE, jesteś w stanie w odpowiednim momencie zauważyć „kiełkujące” problemy i ryzyka oraz zaradzić im, zanim spowodują one poważniejsze konsekwencje.
 • ograniczenie przestojów maszyn i urządzeń
  Oprogramowanie CMMS umożliwia stwierdzenie konieczności i wykonanie drobnych napraw zanim jeszcze nastąpi zepsucie się maszyny. W obliczu nieprzewidzianej awarii zdecydowanie skraca czasu przestoju i związane z tym opóźnienia w realizacji zleceń. Program CMMS zapewnia dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich danych niezbędnych przy potencjalnej awarii. Szybkie zidentyfikowanie problemu i zlecenie pracy to oszczędność czasu i energii pracowników.
 • wydłużoną żywotność sprzętu
  Maszyny regularnie konserwowane pracują zdecydowanie dłużej niż te, do których zagląda się dopiero w sytuacji awarii. Systematyczne przeglądy zdecydowanie ograniczają koszty związane ze zużyciem maszyn.
 • automatyczne powiadomienia o planowanych działaniach
  Optimakers powiadomi cię o nadchodzącym serwisowaniu (wykorzystując dane na temat bieżącego i estymowanego zużycia wynikającego z aktualnego planu produkcji) oraz wygasającej gwarancji.
 • alerty w razie pojawienia się awarii
  W zależności od preferencji otrzymujesz na bieżąco SMS-owe lub mailowe powiadomienia o zdarzeniach.
 • oszczędności
  Ograniczenie ilości awarii i przestojów oraz mniej dotkliwe usterki generują oszczędności na dwa sposoby. Mniej budżetu jest przeznaczane na naprawę/kupno sprzętów; mniejsza ilość krótszych przestojów pozwala z kolei uniknąć kosztownych opóźnień.

Zakłady produkcyjne stoją przed wyzwaniem znalezienia najbardziej efektywnych sposobów rozwoju i utrzymania rentowności. Ze względu na złożony charakter produkcji i operacji przestarzałe strategie zarządzania nie pozwolą na osiągnięcie tych celów. System CMMS od Optimakers może zautomatyzować zarządzanie konserwacją w Twojej firmie oszczędzając czas, energię i pieniądze. Porozmawiaj z doradcą Optimakers aby sprawdzić co jeszcze możesz zyskać!

Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *