Report Designer – narzędzie do raportów w produkcji

Report Designer jest sercem systemu do raportowania. To potężne narzędzie do tej pory dostępne jedynie dla nielicznych użytkowników systemów dla produkcji i magazynu od Optimakers.

Co to znaczy dla Ciebie?

Z Twojego punktu widzenia, Report Designer pozwala Twojemu pracownikowi tworzyć samodzielnie wydruki i raporty, zamiast płacić za to firmie zewnętrznej. Każdy, kto ma smykałkę technologiczną, będzie chciał i potrafił obsługiwać to narzędzie. Daje to ogromne możliwości niedostępne w większości systemów!

Daje Ci to możliwość tworzenia i zbierania danych, na podstawie których podejmować będziesz dalsze, strategiczne decyzje. Zarówno te z produkcji jak i magazynu. Z przygotowanego szablonu możesz generować wydruki. 

Pracownik, który wykorzysta Report Designer do tworzenia raportów, może mieć małe doświadczenie. Sama funkcjonalność działa na intuicyjnej zasadzie “przeciągnij i upuść”, co umożliwia szybkie, intuicyjne i jednocześnie profesjonalne tworzenie raportów według własnych potrzeb. Daje możliwość tworzenia, projektowania, edycji, podglądu, zapisywania, eksportu i drukowania raportów płynnie i bez użycia skomplikowanego kodu. Bez jego znajomości możesz modyfikować wydruki, na przykład przewodnika produkcyjnego albo etykiety z kodem kreskowym. 

Jakie korzyści oferuje Report Designer?

  • Podejmujesz strategiczne decyzje biznesowe na podstawie rzetelnych danych,
  • personel nietechniczny może opracowywać raporty,
  • zaawansowane wizualizacje są dostępne w różnych wariantach,
  • elastyczność w tworzeniu raportów,
  • biblioteka elementów raportu może być tworzona i ponownie wykorzystywana przez wiele osób,
  • raporty mogą być do użytku osobistego lub publikowane do współpracy,
  • oszczędzasz czas i pieniądze,
  • tworzenie możesz zlecić wewnętrznemu informatykowi,
  • możesz również zrobić to sam!

Masz tutaj dużą swobodę. Możesz zrobić to osobiście, możesz przeszkolić pracownika, możesz zlecić to informatykowi, możesz zlecić to nam. Każda z metod ma inne korzyści. Z jednej strony – gdy robisz to wewnętrznie – oszczędzasz pieniądze. Gdy zlecasz to nam – oszczędzasz czas i nie martwisz się o blokady techniczne. 

Report Designer finalnie daje użytkownikom dostęp do nieprzetworzonych danych, które mogą raportować, bez konieczności poznawania podstawowych struktur relacyjnych baz danych i języka zapytań SQL. Mówiąc wprost, nie potrzeba znajomości języków programistycznych. Współdzielone zbiory danych są udostępniane autorom raportów za pośrednictwem serwera. Dostęp do raportu ma jedynie osoba, której nadasz takie uprawnienia. Wybiera się je dla ról w systemie. Osoba odpowiedzialna za tworzenie raportu, po krótkim obyciu się z interfejsem, może skupić się na tworzeniu i zbieraniu danych potrzebnych do raportu, zamiast tracić czas na dodatkowe szkolenia czy naukę języka programowania. 

Jak skorzystać z Report Designer?

Narzędzie Report Designer jest dostępne w Ustawieniach → Szablony raportów. Możesz tworzyć nowe raporty lub wykorzystywać już istniejące i je edytować. Aby stworzyć nowy szablon, przejdź do edycji szablonu naciskając “Dodaj i przejdź do kreatora”. Następnie przed Tobą otwiera się już paleta możliwości. 

Zobacz pełną instrukcję w naszej dokumentacji  i krok po kroku jak skonfigurować w prosty sposób Report Designer. Oszczędzaj i otrzymuj raporty, których potrzebujesz!