Studenci UKW i praktycy programowania w jednym zespole

Studenci UKW i praktycy programowania w jednym zespole – rozstrzygnięcie “Zespołowego Projektu Informatycznego”

8 stycznia 2019 miał miejsce finał z inicjatyw Bydgoskiego Klastra Informatycznego, zrealizowanej tym razem przy współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. Właśnie w reprezentatywnej Sali Koncertowej UKW w Bydgoszczy odbyła się oficjalna prezentacja projektów. Stworzonych w ramach „Zespołowego Projektu Informatycznego”. W tym projektu opracowanego przez zespół konkursowy złożony ze studentów IV roku Informatyki na UKW i przedstawicieli Optimakers.pl.

Łącznie zaprezentowało się 8 zespołów projektowych, składających się ze studentów oraz reprezentantów bydgoskich firm specjalizujących się w branży IT. Członkowie zespołu Syneo.pl, jako jeden z uczestników projektu, przekazywali studentom doświadczenie zawodowe i praktyczne tajniki programowania. Wydarzenie dostarczyło sporo emocji, ale przede wszystkim było okazją do zrealizowania kilku ważnych celów. Studenci mieli okazję, by obcować z praktycznym podejściem do programowania i specjalistami z branży. Firmy należące do BKI uzyskały możliwość dotarcia do wartościowych potencjalnych współpracowników. Natomiast Bydgoski Klaster Informatyczny po raz kolejny wykazał się w aspekcie użytecznej edukacji w regionie.

Zespoły rywalizowały ze sobą, dlatego po prezentacji nastąpiło wyłonienie zwycięzców konkursu na najlepszy projekt – największe uznanie zyskało opracowanie czujnika zanieczyszczeń powietrza z oprogramowaniem.

Zwycięskiemu zespołowi serdecznie gratulujemy!

W przypadku pytań lub zainteresowania tematem, serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!

Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *