Wdrożenie systemu do zarządzania produkcją– jakich efektów możesz się spodziewać

Wdrożenie systemu do zarządzania produkcją – jakich efektów możesz się spodziewać?

Optymalizacja procesu produkcyjnego, eliminacja wąskich gardeł oraz lepsze gospodarowanie zasobami to kwestie, które są niezwykle istotne dla każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego – niezależnie od jego wielkości, reprezentowanej branży czy specyfiki procesu technologicznego. Firmy produkcyjne, aby zachować konkurencyjność i elastyczność względem dynamicznie zmieniających się wymagań rynku, potrzebują wsparcia nowoczesnych technologii. System do zarządzania produkcją to dzisiaj podstawowe narzędzie, bez którego produkcja nie jest wstanie działać w pełni efektywnie. W jaki sposób działa oprogramowanie do zarządzania produkcją i za co cenią je najbardziej użytkownicy?

Spis Treści:

Kompleksowe podejście do procesów produkcyjnych

Produkcja, a dokładniej wszystkie procesy które są z nią powiązane, powinny być traktowane jako cały układ. Planowanie i zarządzanie jednym z obszarów w oderwaniu od pozostałych kwestii nie może zakończyć się sukcesem. Takie podejście skutkuje mało efektywnym gospodarowaniem zasobami, generuje zbędne koszty a także obniża jakość realizacji zleceń jak i samego procesu obsługi klienta. Tymczasem funkcjonowanie „od pożaru do pożaru”, brak przepływu informacji, wyciąganie wniosków z nierzetelnych lub niekompletnych informacji oraz powielanie tych samych zadań przez pracowników z różnych komórek organizacyjnych to nadal bardzo częsty problem polskich przedsiębiorstw. Nowoczesny program do zarządzania produkcją jest skutecznym rozwiązaniem, które pomaga udrożnić, usprawnić i zautomatyzować pracę na różnych poziomach i w ramach różnych procesów. W ten sposób można sprawować pełną kontrolę i efektywnie realizować cele strategiczne firmy.

Jedno narzędzie, wiele możliwości

System do zarządzania produkcją OptiMES został stworzony w oparciu o wieloletnie doświadczenia i współpracę z przedsiębiorstwami produkcyjnymi. Typowe problemy i potrzeby zgłaszane przez użytkowników pozwoliły na wypracowanie kompletnego rozwiązania. Które jest w pełni polskim produktem i wpisuje się w nasze realia rynkowe. System OptiMES składa się z modułów, które zawierają funkcjonalności niezbędne do realizacji zadań w ramach kluczowych dla firm produkcyjnych obszarów tj.:

 • planowanie zamówień i produkcji,
 • realizacja, kontrola i rozliczanie produkcji,
 • zarządzanie magazynem,
 • utrzymanie ruchu maszyn,
 • rozliczanie czasu pracy,
 • odczyty z maszyn,
 • kalkulacje, oferty i zamówienia.

OptiMES przynosi najlepsze rezultaty, jeśli jest wdrażany w całości, niemniej istnieje możliwość implementacji poszczególnych modułów. W celu zwiększenia użyteczności OptiMES, jego twórcy zaprojektowali go w taki sposób, by był łatwo konfigurowalny z innymi, popularnymi na rynku systemami, które są wykorzystywane w przedsiębiorstwach produkcyjnych.
Wdrażając system do zarządzania produkcją OptiMES zyskujesz:

 • narzędzie sprawdzające się w każdym typie produkcji,
 • oprogramowanie dostępne w chmurze,
 • możliwość wyboru zdefiniowanych pakietów lub pełne dopasowanie systemu do Twoich potrzeb,
 • automatyzację procesów oraz wygodne planowanie w przejrzystym interfejsie użytkownika,
 • dostęp online – z dowolnego miejsca i urządzenia z przeglądarką internetową,
 • stałą kontrolę sytuacji – zbieramy dane i cały czas przetwarzamy w czasie rzeczywistym- masz pewność, że jesteś na bieżąco,
 • elastyczność działań – system, zgodnie z ustawionymi preferencjami, powiadamia Cię o zaistniałych sytuacjach- przesyła powiadomienia i alerty,
 • dostęp do przejrzystych i przekrojowych raportów, analiz oraz prognoz.

Firmy produkcyjne, które zdecydowały się na system do zarządzania produkcją zauważają znaczące skrócenie czasu poświęconego na planowanie. Lepsza organizację pracy i zmniejszenie marnotrawstwa zasobów. Osoby na stanowiskach kierowniczych doceniają także wygodny i natychmiastowy wgląd w dane, który ułatwia podejmowanie właściwych decyzji. Niezwykle pomocna w tej materii jest też funkcjonalność umożliwiająca testowanie różnych wariantów. Począwszy od zmian w strukturze zatrudnienia, przez modyfikację kolejności realizacji zleceń, aż po zakup nowych maszyn i urządzeń.
Z kolei zarządzanie utrzymaniem ruchu przy użyciu modułu CMMS ogranicza do minimum nieplanowane przestoje. Zwiększając tym samym terminowość realizacji zleceń oraz ograniczając koszty napraw. Wszystkie te aspekty sprawiają, że OptiMES zwiększa rentowność firmy oraz realny dochód firmy. Dowiedz się w jaki sposób możesz przetestować oprogramowanie OptiMES!

Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *