Zobacz przykład z życia wzięty, w którym klient wykorzystał atrybuty do generowania szczegółowego szablonu wydruku zlecenia. Na rzeczywistym przykładzie sprawdź, jakie korzyści mu to dało.
Spis treści:
- Jaki był problem?
- Opis proponowanego rozwiązania
- Klient dodaje atrybuty w Encji Produkty, jako zdefiniowana lista
- Oszczędności
Jaki był problem?
Ze względu na specyfikę działalności, każdy produkowany wyrób gotowy może być kompletnie inny od poprzedniego. Na specyfikację zamówionego przez klienta pojazdu wpływa bardzo wiele czynników, np.
- Rodzaj pojazdu (Kamper, Van, Tourist) – Ogólnie 5 wersji pojazdów.
- Wielkość pojazdu (przedłużony, standardowy).
- Pakiety tuningu wizualnego.
- Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.
- Rodzaj szyb.
- Rodzaj drzwi.
- Całe wyposażenie wnętrza – konfiguracja większości elementów wewnątrz pojazdu.
Opis proponowanego rozwiązania
W pierwszej kolejności klient konfiguruje moduł od Optimakers oraz uzupełnia bazę surowców wykorzystywanych w produkcji.
Kolejnym etapem jest stworzenie Operacji Technologicznych składających się na Technologię produkcji. Operacje muszą być stworzone z myślą o każdej możliwej modyfikacji pojazdu. Ze względu na brak stałej Technologii Produkcji do wyrobu gotowego, klient po przyjęciu każdego zamówienia na pojazd, będzie składał Technologie ze wcześniej stworzonych Operacji Technologicznych. (układanie z klocków)
Jednym z najważniejszych elementów systemu Optimakers w przypadku tego klienta jest dodanie odpowiednich atrybutów Encji Produktu. Jest to konieczne do stworzenia odpowiedniego dokumentu Zlecenia Produkcyjnego.
Klient dodaje atrybuty w Encji Produkty, jako Zdefiniowana lista
Każda z opcji pojazdu, która jest konfigurowalna, powinna mieć dodany atrybut z listą wybieralną. Dla przykładu, drzwi mogą być montowane w dwóch typach. Po przyjęciu zamówienia na dany pojazd, klient dodaje go do rozwiązania Optimakers z ustaloną nazwą. Z atrybutów definiuje całą specyfikację pojazdu, łącznie z wyposażeniem.
Tak dodany produkt może trafić na produkcję, ze stworzoną z Operacji Technologicznych, Technologią Produkcji. Szablon wydruku Zlecenia Produkcyjnego posiada około 13 stron i zawiera Surowce wykorzystywane w danym pojeździe, wartości zdefiniowanych atrybutów oraz zdjęcia.
Bardzo szczegółowy dokument Zlecenia Produkcyjnego pozwoli usprawnić pracę i zminimalizować ryzyko błędnego doboru surowca.
Oszczędności
Klientowi zależało na tym, aby dokument Zlecenia Produkcyjnego się nie zmienił. Nie skorzystanie z atrybutów, wiązałoby się z koniecznością prac programistycznych. Samo wyspecyfikowanie i wycena nowych funkcjonalności, spełniających oczekiwania klienta to dzień pracy. Dodatkowo należy doliczyć kolejne dni prac programistycznych.
Przedstawienie klientowi propozycji skorzystania z atrybutów oraz ich konfiguracja, zadowalająca klienta, zajęła 45 minut. Możesz dopytać o szczegóły konsultanta Optimakers.
Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!