Wykorzystanie atrybutów do generowania szczegółowego szablonu wydruku Zlecenia Produkcyjnego

Zobacz przykład z życia wzięty, w którym klient wykorzystał atrybuty do generowania szczegółowego szablonu wydruku zlecenia. Na rzeczywistym przykładzie sprawdź, jakie korzyści mu to dało.

Spis treści:

  1. Jaki był problem?
  2. Opis proponowanego rozwiązania
  3. Klient dodaje atrybuty w Encji Produkty, jako zdefiniowana lista
  4. Oszczędności

Jaki był problem?

Ze względu na specyfikę działalności, każdy produkowany wyrób gotowy może być kompletnie inny od poprzedniego. Na specyfikację zamówionego przez klienta pojazdu wpływa bardzo wiele czynników, np.

  • Rodzaj pojazdu (Kamper, Van, Tourist) – Ogólnie 5 wersji pojazdów.
  • Wielkość pojazdu (przedłużony, standardowy).
  • Pakiety tuningu wizualnego.
  • Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.
  • Rodzaj szyb.
  • Rodzaj drzwi.
  • Całe wyposażenie wnętrza – konfiguracja większości elementów wewnątrz pojazdu.

Opis proponowanego rozwiązania

W pierwszej kolejności klient konfiguruje moduł od Optimakers oraz uzupełnia bazę surowców wykorzystywanych w produkcji. 

Kolejnym etapem jest stworzenie Operacji Technologicznych składających się na Technologię produkcji. Operacje muszą być stworzone z myślą o każdej możliwej modyfikacji pojazdu. Ze względu na brak stałej Technologii Produkcji do wyrobu gotowego, klient po przyjęciu każdego zamówienia na pojazd, będzie składał Technologie ze wcześniej stworzonych Operacji Technologicznych. (układanie z klocków)

Jednym z najważniejszych elementów systemu Optimakers w przypadku tego klienta jest dodanie odpowiednich atrybutów Encji Produktu. Jest to konieczne do stworzenia odpowiedniego dokumentu Zlecenia Produkcyjnego. 

Klient dodaje atrybuty w Encji Produkty, jako Zdefiniowana lista 

Każda z opcji pojazdu, która jest konfigurowalna, powinna mieć dodany atrybut z listą wybieralną. Dla przykładu, drzwi mogą być montowane w dwóch typach. Po przyjęciu zamówienia na dany pojazd, klient dodaje go do rozwiązania Optimakers z ustaloną nazwą. Z atrybutów definiuje całą specyfikację pojazdu, łącznie z wyposażeniem.

Tak dodany produkt może trafić na produkcję, ze stworzoną z Operacji Technologicznych, Technologią Produkcji. Szablon wydruku Zlecenia Produkcyjnego posiada około 13 stron i zawiera Surowce wykorzystywane w danym pojeździe, wartości zdefiniowanych atrybutów oraz zdjęcia. 

Bardzo szczegółowy dokument Zlecenia Produkcyjnego pozwoli usprawnić pracę i zminimalizować ryzyko błędnego doboru surowca. 

Oszczędności

Klientowi zależało na tym, aby dokument Zlecenia Produkcyjnego się nie zmienił. Nie skorzystanie z atrybutów, wiązałoby się z koniecznością prac programistycznych. Samo wyspecyfikowanie i wycena nowych funkcjonalności, spełniających oczekiwania klienta to dzień pracy. Dodatkowo należy doliczyć kolejne dni prac programistycznych. 

Przedstawienie klientowi propozycji skorzystania z atrybutów oraz ich konfiguracja, zadowalająca klienta, zajęła 45 minut. Możesz dopytać o szczegóły konsultanta Optimakers.

Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *