6 narzędzi AI, które wykorzystasz w produkcji

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, gdzie konkurencja jest zacięta, a tempo zmian nieustannie rośnie, zastosowanie nowoczesnych narzędzi staje się nieodzowne dla firm, które pragną utrzymać się na rynku. W przypadku branży produkcji i zarządzania magazynem, systemy informatyczne odgrywają kluczową rolę w optymalizacji procesów, zwiększaniu efektywności oraz minimalizacji kosztów.

Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI), przedsiębiorstwa mogą osiągnąć jeszcze większe korzyści, zdobywając przewagę konkurencyjną. W tym artykule przedstawimy 6 narzędzi AI, które wykorzystasz w produkcji, aby usprawnić swoje operacje.

Chat GPT dla produkcji

Jednym z najbardziej przydatnych narzędzi AI dla firm produkcyjnych jest Chat GPT. Ten zaawansowany system komunikacji oparty na sztucznej inteligencji może być wykorzystywany do optymalizacji czasu pracy i automatycznego udzielania odpowiedzi na zapytania. Dzięki GPT, przedsiębiorstwo może skrócić czas reakcji na pytania pracowników, klientów czy dostawców, co przyczynia się do zwiększenia efektywności procesów i poprawy jakości obsługi. Ponadto, Chat GPT może być wykorzystywany w celu udzielania wskazówek i porad dotyczących produkcji oraz zarządzania magazynem, co pozwala na szybkie rozwiązywanie problemów i podejmowanie trafnych decyzji.

Kluczem jest nauka odpowiedniego promptowania, tworzenie dobrych komend, opartych na szczegółowych informacjach może pomóc w uzyskaniu odpowiedzi od chata na najwyższym poziomie. Chociaż i tak trzeba go sprawdzać, bo on lubi czasem zakrzywić rzeczywistość. Więc warto mieć to na uwadze.

Movio – Narzędzie video dla produkcji

Kolejnym narzędziem AI, które można wykorzystać w produkcji, jest Movio.ai. Ten innowacyjny system pozwala na tworzenie filmów instruktażowych za pomocą avatarów, takich bardo realistycznych. Dla sprawnego oka znajdą się widoczne różnice, między rzeczywistością a wygenerowanym avaterem, zwłaszcza słuchając głosu. Warto pomyśleć nad movio, albo podobnej alternatywie bo można przygotować przystępne i atrakcyjne materiały szkoleniowe, które są nie tylko łatwe do zrozumienia, ale także angażujące dla pracowników czy partnerów biznesowych. Filmy instruktażowe stworzone przy użyciu Movio mogą obejmować różne aspekty produkcji i zarządzania magazynem, od obsługi maszyn po procedury bezpieczeństwa. Możesz w ten sposób albo zrobić film opisujący Twoją branżę i jej działalność, albo przygotować szkolenia dla pracowników. Fajne jest to, że aktualizacja nie wymaga potem nagrywania wszystkie od początku. Pojawiają się zmiany w Twojej firmie? Zmieniasz konkretne zdanie, renderujesz i gotowe. Nie potrzeba Ci kontaktu z kamerzystą, montażystą czy innymi specjalistami.

Kolejny przykład pracy, jakieś 15 – 20 minut, żeby zmieścić się w darmowej minucie. Koszt? 0 zł przy takim materiale, a za parę groszy można mieć dużo bardziej dopracowany film, który posłuży nawet w ramach dodatku do oferty, gdzie opowiadasz o swojej firmie.

Simpliefield – prezentacje biznesowe

Warto wspomnieć, że to narzędzie to coś więcej niż tylko prezentacje, jest stale rozwijane i możesz potestować na nim inne opcje, jak kreator grafik do social media, czy video. Ale to setna… Skuteczna komunikacja i prezentacja informacji są kluczowe w dzisiejszym świecie biznesu. Simpliefield umożliwia tworzenie profesjonalnych prezentacji biznesowych w mniej niż 10 minut. Te prezentacje są naprawdę fajne. Przyciągną uwagę klientów, partnerów biznesowych i inwestorów. Simpliefield oferuje różnorodne szablony i narzędzia, które ułatwiają tworzenie atrakcyjnych i zrozumiałych prezentacji w różnych formach, możesz tworzyć wykresy kołowe, tabele, kolumny – czytelnie, prosto i co najważniejsze, z niskim nakładem czasu. Simpliefield to kolejna propozycja z jakże obszernego już wyboru narzędzi AI dostępnych na rynku. Można przetestować za darmo, zakładając wersje demo tego narzędzia, możesz sprawdzić czy spełni Twoje potrzeby.

Trzy minuty pracy, 3 zdania w ramach prompta i taki efekt, kliknij i sprawdź.

Runway Research – stwórz film prezentacyjny Twojej firmy

Runway Research to potężne narzędzie marketingowe, które może skutecznie przekazać informacje o firmie, jej produktach i wartościach. Poznaliśmy je w ramach targów #infoshare, a potem przetestowaliśmy i trzeba przyznać, że robi robotę. To oczywiście narzędzie AI, które umożliwia stworzenie profesjonalnych filmów prezentacyjnych w łatwy i szybki sposób. Dzięki zaawansowanym algorytmom, może analizować dane i treści, a następnie generować wysokiej jakości filmy. Oferuje różnorodne funkcje, takie jak animacja grafiki, dodawanie efektów dźwiękowych i montaż materiałów wideo. Przykład zastosowania? Potrzebujesz filmu prezentacyjnego, nawet w ramach marketingu, żeby umieścić go na stronę internetową, lub kanał YouTube i chcesz w kreatywny sposób zaprezentować swoją firmę? To rozwiązanie spełni tę potrzebę, bez inwestowania setki tysięcy złotych w kamerzystów, drony, sprzęt i tak dalej.

Efekt, który utworzyliśmy dosłownie w 7 minut. Konto, prosty prompt i gotowe. Sztuką jest jak w każdej sytuacji, zrobić dobry prompt. To dopiero 2 generacja, niebawem będzie jej poprawka, więc efekty będą jeszcze bardziej zjawiskowe, a póki co warto stronić od ujęć filmowych z ludźmi.

Gmail AI Assistance – asystent odpowiedzi Google

Korespondencja e-mailowa jest nieodłącznym elementem pracy w wielu firmach, ale przeglądanie i analizowanie setek wiadomości może być czasochłonne i męczące. Wtyczka oparta o GPT w wersji 4 może znacznie ułatwić to zadanie. W skrócie łączysz asystenta z Twoją skrzynką na przeglądarce gmail. Ten w ramach swoich funkcji tłumaczy Ci teksty, na przykład z zagranicznego języka. Generuje podsumowanie wiadomości, odpowiada w sposób szczegółowy, lub ogólny. Co ciekawe, odpowiada w takim języku, jakim otrzymujesz wiadomość.

Wykorzystuje techniki przetwarzania języka naturalnego, aby zidentyfikować kluczowe tematy i informacje, a następnie prezentuje je w formie czytelnych podsumowań. Możesz zaoszczędzić czas i energię, eliminując potrzebę odpisywania na każdą wiadomość. A wiesz, jak to jest… z grzeczności wypada czasem wysłać podsumowanie rozmowy, odpowiedź na zapytanie i tak dalej. Asystent ma za zadanie, pomóc Ci w skróceniu tych procesów, żebyś Ty mógł skupić się na tym, co ważniejsze w danym momencie.

Betterfeedback AI – badaj trendy i zapotrzebowanie rynku

Chcesz skutecznie dopasować swoją strategię sprzedażową do potrzeb rynku? Chcesz wiedzieć, czego potrzebują, szukają Twoi klienci? To narzędzie Ci w tym pomoże. Betterfeedback AI analizuje ogromne ilości danych z różnych źródeł, takich jak media społecznościowe, fora internetowe czy opinie klientów, aby identyfikować trendy i preferencje konsumenckie. Dzięki temu możesz śledzić zmiany na rynku, dostosowywać swoje strategie marketingowe i produkcyjne oraz tworzyć ofertę, która odpowiada oczekiwaniom klientów. Betterfeedback AI dostarcza cenne informacje na temat opinii klientów, konkurencji i trendów, co pozwala podejmować bardziej świadome i trafne decyzje. Warto wspomnieć, że wsparte jest GPT w wersji 4, także z funkcją chata. Więc umiejętności promptowania, czyli tworzenia komend dla AI, będą bardzo pomocne w szykowaniu szczegółowych raportów, które Ci są potrzebne.

Potrzebna strategia marketingowa?

A przy okazji… jeżeli potrzebujesz skutecznego marketingu, także w oparciu o rozwiązania AI, które pomogą w komunikacji z klientem, to odezwij się do nas.

Podczas rejestracji jest potrzebne konto, z którym się podepniesz. Na przykład, jeżeli posiadasz plik CSV ze swoją historią sprzedażową, pytaniami klientów to na tej podstawie Betterfeedback da Ci odpowiednie dane. Oczywiście jest gotowy, darmowy szablon do pobrania, system wykorzystuje nagłówki, pod którymi umieszczamy treści, a na ich podstawie zaciąga dane. Przykład zastosowania? Zaciągasz maile z pytaniami od klientów, możesz przeanalizować, o co najczęściej pytają, gdzie poświęcają najwięcej czasu i jak optymalizować te procesy. Im więcej danych w pliku CSV, tym lepsze raporty i feedback od rynku dla Ciebie. Niebawem zostanie podłączony czat bezpośrednio do internetu, gdzie wszystkie dane będziesz monitorować także w czasie rzeczywistym.

Fajne, warto potestować!

Bonus: Systemy do zarządzania produkcją i magazynem

Szaleństwo na narzędzia AI trwa nieprzerwanie od grudnia 2022 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał Chat GPT. Od tamtej pory, coraz więcej firm ściga się w dostarczeniu co nowszych i bardziej zaawansowanych rozwiązań. Tymczasem… w Optimakers systemy do zarządzania produkcją i magazynem, wsparte są algorytmami sztucznej inteligencji od 14 lat, czyli na długo przed pojawieniem się wspomnianego trendu. Na przykład system APS wsparty AI, może pomóc Ci w harmonogramowaniu, czy nawet symulowaniu produkcji. System MES, który posiada również zdolność uczenia maszynowego, na bieżąco raportuje i monitoruje stan Twojej produkcji, żebyś Ty mógł spać spokojnie ze 100% pewnością, że wszystko jest pod kontrolą. A gdy coś jest nie tak? System powiadomi Cię o tym w sposób, który sam sobie wybierzesz. Chcesz poznać nasze systemy bliżej?

Przetestuj system zarządzania produkcją

Zupełnie bezpłatnie przez 14 dni sprawdź jak wygląda to w praktyce!