Aktualizacje – Kwiecień i Maj

Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy Optimakers zyskał kilka ciekawych i użytecznych funkcjonalności. Z pewnością pozytywnie wpłyną na codzienne korzystanie z naszego oprogramowania! Wszystkie istotne zmiany zostały przedstawione poniżej:

Wersja 1.99

 • Kontrakty
  • Odświeżenie widoku Kontraktów nie tylko daje nowe funkcjonalności (grupowanie, sortowanie, filtrowanie), ale także poprawia wydajność.
  • Aktualizacja widoku dodawania/edytowania Kontraktów.

Wersja 1.98

 • Operacje produkcyjne
  • Dodanie czasu przygotowawczo – zakończeniowego.
  • Możliwość korzystania z atrybutów zlecenia produkcyjnego w ramach czasów liczonych dynamicznie.

Wersja 1.95

 • Półprodukty
  • Operacje produktu głównego są zależne od zleceń półproduktów.
 • Import towarów
  • Możliwość zaimportowania dodatkowych informacji o surowcach i produktach.
 • Dokumenty magazynowe
  • Dodanie pola “Zatwierdził(a)”.
  • Nowe kolumny w tabeli.

Wersja 1.91

 • API – poszerzenie dostępu
  • Wystawienie Meldunków produkcyjnych.
  • Wystawienie Atrybutów Meldunków produkcyjnych.
 • Szablony dokumentów
  • Dodaliśmy możliwość numerowania stron wydruków.

Poznaj szczegóły naszych aktualizacji:

1. Kontrakty

Aktualizacja wyglądu i działania tabel dotarła do zakładki Kontrakty. Praca na tym oknie będzie od teraz płynniejsza i łatwiejsza. Możliwe jest korzystanie z wygodnych filtrów, sortowań oraz grupowań. Dzięki silnikowi reguł możliwe jest również formatowanie wybranych wierszy w wyznaczony przez użytkownika sposób. Wspierane są również podsumowania definiowalne według potrzeb.

Zmieniło się także okno dodawania i edycji Kontraktów. Po za tym odświeżeniem, aktualizacja pozwala na dodawanie dowolnych atrybutów do każdego z Kontraktów. Atrybuty wyświetlić można we wspomnianej wcześniej tabeli.

2. Operacje produkcyjne

Aktualizacje przyniosły zmiany, które mogę zainteresować Technologów dopracowujących szablony Operacji tak, aby bezpośrednio odzwierciedlały rzeczywistość panującą na Produkcji. Do systemu dodany został Czas przygotowawczo – zakończeniowy definiowany dla każdej z Operacji. Możliwe jest również, aby czas był obliczany dynamicznie (na podstawie atrybutów). 

Wprowadzony w ten sposób czas dodawany jest do Operacji, a na Planie Operacyjnym widnieje jako jasnoszary prostokąt na początku danego zadania.

Kolejnym rozszerzeniem na pracy z Operacjami jest możliwość obliczania czasów dynamicznie na podstawie atrybutów Zlecenia Produkcyjnego.

Uzupełniając wartość atrybutu podczas tworzenia Zlecenia Produkcyjnego, użytkownik będzie w stanie zdefiniować czas odpowiednio skonfigurowanej operacji.

3. Półprodukty

Wraz z aktualizacją zmieniło się podejście techniczne do półproduktów. Operacje produktu głównego możliwe będą do pobrania na Panelu Meldunkowym dopiero po realizacji wcześniejszych półproduktów.

Dodatkowo podkreślony w oknie Technologii został fakt, że zaznaczając niezależność operacji – tyczy się operacji z tego samego produktu lub półproduktu. Innymi słowy, operacje półproduktu nie mogą być definiowane jako “niezależne” względem operacji produktu głównego.

4. Import towarów

Dla osób chcących zaimportować dodatkowe informacje o Produktach lub Surowcach powiększono ilość dostępnych kolumn.

Od teraz importować można nie tylko podstawowe informacje o towarach, ale również takie dane jak Domyślna ilość kompletacji, Wymiary czy choćby Miejsce składowania.

5. Dokumenty magazynowe

W ramach ułatwienia pracy, nad zarządzaniem dokumentami magazynowymi, przygotowaliśmy dodatkowe kolumny, które możliwe są do wyświetlenia w tabeli dokumentów.

Takie rozwiązanie pomoże na sprawne wyszukiwanie dokumentów powiązanych np. z konkretnym Zamówieniem lub Zleceniem Produkcyjnym.

W celu lepszego prześledzenia pojedynczego dokumentu dodane zostało imienne pole, wypełniane automatycznie podczas zatwierdzania dokumentu. Dzięki temu mamy komplet informacji – wiemy kto dokument stworzył, a kto jest odpowiedzialny za jego zatwierdzenie.

6. API

Możliwości związane z obsługa API zostały poszerzone. Od teraz Meldunki produkcyjne stały się kolejnym miejscem, w którym zastosować można poniższe metody: 

7. Szablony wydruków

Nowości można się doszukać nawet w Szablonach wydruków, mowa tu o sekcji “Nagłówek”. Pozwala ona na umieszczanie treści, które pojawiać się będą na każdej kolejnej stronie. Dzięki temu możliwe jest np. numerowanie stron.

Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *