Jak zarządzać procesami biznesowymi w firmie produkcyjnej

Jak zarządzać procesami biznesowymi w firmie produkcyjnej?

Każda firma dzieli się na działy, zespoły i jednostki organizacyjne. Im więcej struktur i różnego typu jednostek tym zwykle większe wrażenie działań rozdrobnionych, oderwanych od siebie. Pracownicy ”nie grają do tej samej bramki” a cenna wiedza wypracowana w jednym obszarze nie dociera bądź nie jest po prostu wykorzystywana w innym.

Spis Treści:

Proces zamiast silosu

Dzisiejsza złożoność biznesowa i uwarunkowania rynkowe wymuszają na firmach, które chcą się rozwijać zmianę myślenia. Wyżej opisane myślenie silosowe ustępuje procesom biznesowym. Istotą jest wspólne skupienie się wokół celu, wykorzystując wiedzę i doświadczenia całej firmy.
Przedsiębiorstwa produkcyjne mierzą się z ogromną dynamiką i liczbą procesów zachodzących w cyklu produkcyjnym. Wymusza to stałe monitorowanie wielu zmiennych. 

Kontrola procesów biznesowych w firmie produkcyjnej

Każda firma produkcyjna odczuje pozytywne zmiany wykorzystując w codziennej pracy dedykowane oprogramowanie, niemniej firmy, które dążą do pozycji lidera w swojej branży nie są już w stanie obejść się bez pomocy zaawansowanych technologii. Gdy firma dochodzi do etapu, w którym nie jest w stanie mieć wglądu i kontrolować wszystkich aspektów swojej działalności czy wszystkich zakładów produkcyjnych zdecydowanie czas zainwestować w odpowiednie oprogramowanie. 

Planowanie produkcji

Podstawowym procesem biznesowym w firmach produkcyjnych jest planowanie. W systemie Optimakers dla produkcji sam wybierasz jaki rodzaj planowania jest dla Ciebie najlepszy. Może być to planowanie procesów zupełnie automatyczne – odbywające się na bazie zamówień, półautomatyczne – gdzie sam dodajesz procesy a system układa je we właściwy sposób lub też manualne – tworzysz procesy zgodnie z priorytetami, mając jednocześnie kontrolę nad całą produkcją. Gdy kolejnym razem trafi się dodatkowe zamówienie od ważnego klienta nagłe przeplanowanie produkcji nie będzie już problemem. Dzięki automatyzacji procesu skutecznie zaplanujesz dostawy surowców, koszty, będziesz mieć gotowe prognozy i symulacje a także plan utrzymania ruchu, magazynu itp.

Rozliczenie produkcji

Moduł ten pozwala na bieżąco monitorować postęp produkcji i analizować efekty pracy, wydajność pracowników a także zużycie surowców. System wyręczy Cię i rozdzieli zadania Twoim pracownikom. Zaplanowane terminy realizacji zamówień będą realne, a dodatkowym ułatwieniem będą automatycznie generowane dokumenty magazynowe.

Zarządzanie magazynem

Koordynacja pracy magazynu to nie lada wyzwanie! A gdyby tak cała zawartość magazynu była skatalogowana w jednej bazie, nowoczesne narzędzia organizujące pracę magazynu. Mobilne terminale, kody kreskowe – wszystko w zasięgu ręki? Z modułem WMS organizacja pracy staje się o wiele prostsza. Automatyczne dokumenty magazynowe to duża oszczędność czasu, a systemowa kontrola stanów magazynowych stoi na straży ciągłości produkcji w Twojej firmie. Moduł WMS zajmie się tym wszystkim, tak by Twój magazyn działał optymalnie. Wszystko uporządkowane i na czas, sprawdź jakie to proste.

Raporty i analizy

Bazą dobrze prosperującej firmy produkcyjnej jest przewidywanie. Wiele awarii i problemów można uniknąć, regularnie robiąc przeglądy i serwisując sprzęt. Moduł CMMS, odpowiedzialny za raporty i analizy, gwarantuje prewencyjne utrzymanie ruchu. Jest niezwykle intuicyjny, prosty w obsłudze a przede wszystkim dostarcza kompleksowe dane. Do jakich informacji masz dostęp? Rejestr części zamiennych i maszyn, planowane prace serwisowe, gasnące gwarancje, raporty zdarzeń i awarii, analizy obłożenia zasobów i wiele innych. Wszystko to zwiększa dostępność Twoich zasobów i zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnej usterki a finalnie zwiększa zysk.

Sprawdź nasz system CMMS

Sprzedaż to kluczowy proces biznesowy w firmie produkcyjnej . Dzisiejszy klient ma duże oczekiwania i zbudowanie dobrych relacji to podstawa do dalszej współpracy. Obsługa na najwyższym poziomie wymaga poświęcenia wiele czasu… lub wsparcia dobrego systemu. System Optimakers zawiera moduł CRM dla produkcji, który kompleksowo upraszcza pracę z klientem na wszystkich etapach związanych ze sprzedażą i obsługą klienta. Błyskawiczne generowanie ofert i wycen, zamówień, rozliczenia produkcji, stały dostęp do informacji w jednym miejscu. To tylko niektóre z korzyści, jakie niesie ze sobą CRM dla produkcji. Dodatkowo, można go zintegrować z wieloma systemami księgowymi i sklepowymi. Sprawdź, jak prosta i przyjemna może stać się praca z klientem.

Dzięki profesjonalnemu oprogramowaniu możesz mieć pełną kontrolę nad swoją firmą i jednocześnie uwolnić zasoby czasowe. Przeznaczone wcześniej na żmudne ręczne analizy, planowanie i usuwanie awarii.

Zarządzanie procesami biznesowymi w firmie produkcyjnej nie musi być takie skomplikowane – pozwól by Optimakers wyręczył Cię w tym co robi najlepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *