Jakie korzyści płyną z wdrożenia systemu rozliczania czasu pracy w produkcji?

W dzisiejszych czasach główną miarą siły firmy są zasoby ludzkie. Właściwe zarządzanie ludźmi i ich czasem pracy nie jest sprawą prostą, dlatego z pomocą przychodzą  systemy rozliczania czasu pracy działające online.

Systemy rozliczania czasu pracy a wydajność pracowników

Najnowsze badania pokazują siłę takich systemów – samo ich zainstalowanie powoduje bardzo korzystne zmiany w zachowaniach pracowników, prowadzące do wyższej efektywności. Przede wszystkim wzrasta wydajność pracowników, zmniejsza się liczba spóźnień oraz dodatkowych przerw w pracy. Oczywistą zaletą systemów RCP online jest też  stały dostęp do wszelkich informacji, dostępnych z każdego miejsca.

Co możemy zyskać korzystając z systemów RCP online?

Nasz system – a dokładnie panele meldunkowe OptiMES – można używać jako systemu wejść/wyjść. System RCP można także zintegrować z zewnętrznymi systemami popularnymi na rynku – wolny wybór i satysfakcja klienta to dla nas podstawa.

Prosta komunikacja i uporządkowanie informacji

Karty pracy test to intuicyjne narzędzie do komunikacji i rejestrowania danych. Na podstawie zebranych danych system  szybko i właściwie rozdzieli pracę na produkcji. Jest to bardzo istotne również z tego względu, że konkretnie określone zadania pozwalają uniknąć sporów i niejasności co do zakresu zadań i obowiązków należących do każdego z pracowników. Pracownik otrzymuje wszelkie dane techniczne, różnego rodzaju materiały niezbędne w pracy w sposób uporządkowany, zgromadzony w jednym miejscu. Nie ma zatem szans na to, że coś się zgubi lub ktoś czego nie otrzyma.

Oszczędność czasu = większa wydajność.

Wiarygodne rozliczanie czasu pracy

Systemy RCP online są w tym obszarze nieocenioną pomocą dla managerów. Gromadzą kluczowe dane   rozliczają pracowników. Dzięki wygenerowanym raportom manager może obiektywnie ocenić i porównać pracę poszczególnych pracowników, sprawdzić jak plasują się na tle brygady a także porównać wyniki ich pracy w kontekście historycznym. W dalszej perspektywie daje to rzetelne informacje przydatne w rozmowach okresowych, w ramach celów krótkoterminowych pozwala natomiast odpowiednio określać normy pracy i produkcji.

Rzetelne rozliczanie zużytych surowców

Systemy RCP pozwalają zwiększyć wydajność w obszarze zużycia surowców. Dokładne analizy i rozliczenia surowców zapewniają optymalną kontrolę nad kosztami produkcji.

Adekwatny dobór personelu do zadania

System RCP działający online daje podgląd statusów obecności pracowników w czasie rzeczywistym. Posiadając m.in. takie informacje jak: kto czym się zajmuje, na którym stanowisku pracy, jaki jest postęp wykonywanej pracy, manager ma pełen obraz sytuacji i podejmuje trafne decyzje. Mając wiedzę, w których zadaniach dany pracownik sprawdza się najlepiej, firma realizuje dwa kluczowe cele – zwiększoną wydajność na stanowisku pracy jak również satysfakcję pracownika, który sprawdza się i dobrze czuje się w wykonywanym zadaniu. Poczucie skuteczności to jedna z ważniejszych miar poziomu zadowolenia z pracy, zatem warto o nie zadbać dzięki naszemu systemowi od Optimakers.


Systemy RCP online dostarczają wielu informacji a ich główną zaletą jest to, że dzieje się to w sposób automatyczny, ograniczając zaangażowanie czasowe pracowników kadrowych i managerów. Od managera zależy jak wykorzysta  zgromadzone dane w praktyce. Nasze systemy i moduły są dopasowane do oczekiwań klientów, są intuicyjne w obsłudze i pozwalają na optymalizację procesów produkcji w firmie.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu by uzyskać dostęp do modułu RCP na testy całkowicie za darmo. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *