Skuteczne zarządzanie zamówieniami i logistyką w firmach produkcyjnych z Optimakers

Skuteczne zarządzanie zamówieniami i logistyką w firmach produkcyjnych z system od Optimakers

Sukces firmy produkcyjnej zależy od wielu czynników Procesy logistyczne, związane z przepływem surowców i produktów, odgrywają bardzo ważną rolę w budowaniu przewagi konkurencyjnej – wraz z rosnącą konkurencją i rozwojem technologii coraz większe znaczenie ma sposób organizacji pracy i optymalizacja działań logistycznych z wykorzystaniem nowoczesnych systemów dla produkcji. Fabryka 4.0. to produkcja gotowa na dynamiczne zmiany, dodatkowe zlecenia, krótkie czasy dostaw czy nieplanowane wydarzenia. Z systemem od Optimakers już dzisiaj możesz wprowadzić swoją produkcję na wyższy poziom. Sprawdź jak!

Spis Treści:

Zarządzanie procesami magazynowymi to podstawa

Optymalne zarządzanie przestrzenią na magazynie, ruchem surowców i produktów, zamówieniami, przyjęciem towaru i kompletacją a także kontrola poziomów stanów magazynowych to tylko niektóre wyzwania, z którymi codziennie mierzy się Twoje przedsiębiorstwo. Odpowiednie zarządzanie tymi procesami przyniesie znaczną oszczędność czasu i pieniędzy, ograniczanie strat materiałowych/produktowych oraz zwiększy terminowość realizacji zleceń . Program do zarządzania produkcją OptiMES i jego moduł do zarządzania zamówieniami to codzienne wsparcie. Zarówno dla osób zarządzających jak i szeregowych pracowników. Które uchroni przed błędnymi decyzjami, usprawni codzienną pracę i pozwoli osiągać firmie większe zyski. Automatyczne generowanie zamówień do dostawców, kontrola stanów magazynowych, zoptymalizowane ruchy magazynowe oraz szczegółowe analizy przepływu towarów to tylko niektóre funkcjonalności, które dostarcza Optimakers.

Wdrożenie systemu do zarządzania produkcją Optimakers usprawnia działania logistyczno-magazynowe poprzez m.in.:

Automatyczne generowanie zamówień do dostawców

Zamówienia tworzone ręcznie są zawsze obarczone błędami wynikającymi z tzw. czynnika ludzkiego. Niewłaściwe produkty, niewystarczająca ilość materiałów blokująca realizację zleceń czy też za duże zapasy pociągające za sobą niepotrzebne koszty magazynowania to typowe problemy dla firm produkcyjnych. Czas realizacji zamówienia jest coraz częściej istotniejszy niż sama cena i przekłada się na wyższe zadowolenie klienta. Zarówno z samego procesu obsługi jak i produktu. System do zarządzania zamówieniami przygotowuje zamówienia szybko, prosto i przede wszystkim bezbłędnie!

Automatyczne ruchy magazynowe

Moduł OptiMES odpowiedzialny za zamówienia do dostawców automatyzuje szereg działań. Uwalniając czas pracowników oraz przyczyniając się do efektywnej organizacji pracy magazynu i produkcji. System dostarcza informacji o realnych terminach realizacji zleceń, przyspiesza tworzenie zapotrzebowania i dostawy. M.in. dzięki automatycznym dokumentom magazynowym i automatyzacji procesu zakupowego od chwili przygotowania zapotrzebowania do przyjęcia go na magazynie.


System do zarządzania zamówieniami wraz z pozostałymi modułami Optimakers tworzy kompleksowe rozwiązanie, które adresuje kluczowe potrzeby polskich przedsiębiorstw produkcyjnych. Przekonaj się jak szybko możesz usprawnić procesy produkcyjne -przetestuj przez 14 dni rozwiązania Optimakers.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *