Staż letni OptiMES

Mój staż w Optimakers – Kuba Szulc – Content Specialist

Spis Treści:

Początek przygody z Optimakers

Jako student trzeciego roku informatyki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, dostałem informację o możliwości odbycia stażu wakacyjnego organizowanego w projekcie “Stawiamy na rozwój UKW“.

Moje doświadczenie w dziedzinie z którą zamierzam łączyć przyszłość, ograniczało się do informacji zebranych na studiach. Byłem zatem bardzo szczęśliwy, że mogę wziąć udział w stażu, który da mi możliwość zdobycia pierwszego doświadczenia.
Po konsultacjach, uzyskałem propozycje jednego z dwóch wakatów w firmie Optimakers. Ucieszyło mnie to, biorąc pod uwagę możliwość rozwoju w kierunku copywriting’u oraz planowania contentu.
Po uzupełnieniu niezbędnych dokumentów i wysłaniu CV, uzyskałem pozytywną odpowiedź. Od razu ustaliliśmy termin i warunki stażu. Komunikacja przebiegła bezbłędnie i bardzo dynamicznie.

Staż letni Optimes

Dlaczego wybrałem Optimakers?

Po konsultacji z uczelnią jakie są moje oczekiwania i wymagania względem stażu, otrzymałem informacje na temat firmy Optimakers. Zostały mi przedstawione informacje na temat stanowiska jakie zostało by mi przypisane, a to było to dokładnie czego chciałem! Poznanie środowiska pracy jakie oferuje firma i możliwości bardzo mi się spodobały.

Jakie obowiązki wykonuje jako stażysta?

Stanowisko jakie zajmuję to Content Specialist, więc jestem odpowiedzialny za planowanie, organizację oraz publikowanie wpisów na firmowego bloga. Przy użyciu odpowiedniego oprogramowania tworzę grafiki używane we wpisach oraz optymalizuję przypisane mi artykuły pod względem przekazanych uwag. Pomagam także, w miarę moich możliwości, przy firmowym rebrandingu. Taka przygoda zdecydowanie przyda mi się w przyszłości, a wiedza jaką otrzymuje od zespołu jest bardzo pomocna. Mam przydzieloną opiekunkę stażu, która dba o to, by wykonywane przeze mnie prace były poprawne. Dostaję regularny feedback. Wszystkie uwagi staram się poprawić jak najszybciej mogę i ponownie oddać do weryfikacji. Komunikacja w zespole jest na bardzo dobrym poziomie. Nigdy nie spotkałem się z brakiem pomocy na napotkany przeze mnie problem.
Ze względu na pracę dodatkową, elastyczne godziny w których mogę wykonywać zadania oraz zdalny tryb pracy bardzo mi odpowiadają.

staż letni Jakub Szulc
Ja w tej drugiej pracy 😉 Dzięki pracy zdalnej i elastycznym godzinom pracy, mogę połączyć pracę i pasję.

Mój pierwszy dzień stażu

Chwilę po wysłaniu CV do firmy, uzyskałem maila z pytaniem w jaki sposób zapatruję się na staż i kiedy chciałbym go odbyć. Uzgodniliśmy założenia i warunki, które odpowiadały obu stronom.
Pierwszego dnia odbyło się spotkanie zapoznawcze na Google Meet wraz z Prezesem firmy, opiekunką stażu oraz Kingą, która tego samego dnia rozpoczynała swoją przygodę w dziale programistów.
Poznałem super zespół z którym spędziłem następne dwa miesiące. Otrzymałem zadania na tzw. “rozgrzewkę”. Zostały mi przypisane konta firmowe oraz zapoznałem się z oprogramowaniem z jakim spędzę wakacje.

Czego się nauczyłem?

Pierwszą rzeczą z którą nigdy się nie spotkałem była praca zdalna, organizacja czasu pracy, przerw i zadań mi przypisanych. Oceniam to bardzo pozytywnie! Odkąd zacząłem współpracę z firmą mój dzień wygląda inaczej i wiem jak go zorganizować. Staram się znaleźć czas na przypisane mi zadania, przez co nauczyłem się organizacji oraz planowania. Teraz staram się w jak najmniejszym stopniu angażować innych do mojej pracy i samemu szukać rozwiązań napotkanych problemów. Poznałem także oprogramowanie z jakim pracuje firma, wiele zasad copywriting’u oraz informacji dotyczących pracy w branży. A to wszystko dzięki współpracownikom, pod których skrzydłami byłem.

Staż Ukw

Podsumowanie

Praca u boku doświadczonego i zgranego zespołu wniosła u mnie wiele dobrego. Uważam, że dzięki odbytemu stażowi wiele się nauczyłem. Z pewnością będę polecał takie przeżycie! Firmowy rebranding wymagał wiele pracy, jak i nauki. Łącząc przyszłość z branżą IT myślę, że niezbędne jest sprawdzenie siebie, oraz wzięcie udziału w takim projekcie. Współpraca z firmą przebiegła pomyślnie i w taki sposób jaki oczekiwałem. Stała pomoc w problemach przeze mnie napotkanych oraz przekaz informacji był na świetnym poziomie.

Zdecydowanie polecam staż letni w Optimakers!