Staż letni

Mój staż w Optimakers – Kinga Śmiałek – Content Specialist

Spis Treści:

Jak to się zaczęło?

Moja przygoda stażowa zaczęła się od otrzymania ofert z uczelni. Miałam kilka opcji firm oraz stanowisk, zdecydowałam się na stanowisko Junior WordPress Developer w Optimakers. Wysłałam CV, i po dniu firma się odezwała. Bardzo miło wspominam rozmowę kwalifikacyjną. Była to moja pierwsza rozmowa kwalifikacyjna w tym zawodzie.

Staż zaczął się 1 lipca 2022 roku i trwał on 2 miesiące.

Moje początki stażu

Pierwszego dnia poznałam współpracowników firmy i zasady panujące w firmie. W kolejnych dniach przechodziłam przez proces kupienia produktu przez klienta.  Poznałam wszystkie etapy: od rozmowy z klientem po zrobienie makiet, szkiców , zrobienie innych funkcji systemu specjalnie pod danego klienta, do zrobienia gotowego produktu. W następnych dniach zajmowałam się pisaniem strony. Sprawdzałam też błędy w dokumentacji systemu OptiMES i porównałam dokumentacje z produktem.

Staż letni

Drugi miesiąc

W drugim miesiącu stażu zostałam wdrożona do zespołu składającego się z programistów, handlowców oraz deweloperów, wiele się od nich nauczyłam. Każdy dzień rozpoczynał się od spotkania i trzech podstawowych pytań: Co wczoraj zrobiłeś? Jaki jest Twój plan na dzień dzisiejszy? Jakie napotkałeś przeszkody w swojej pracy? Pracowaliśmy w trybie “SCRUM”, z którym miałam styczność pierwszy raz dopiero w firmie. Jest to tryb w którym skupiamy się na szybkości oraz elastyczności, każdy z nas pracuje w trybie zdalnym i samemu przydziela sobie czas w jakim pracuje, oczywiście następnie jest to kontrolowane. Dzięki takiemu trybowi pracy miałam czas na zaplanowanie sobie dnia tak jak chciałam, nadal wykonując wszystkie przydzielone obowiązki. Myślę, że taki tryb pomaga w samodyscyplinie oraz organizacji czasu. Bardzo mi się to spodobało i myślę, że jest to bardzo przyjemny, a zarazem efektywny tryb pracy.

Podsumowanie

Staż bardzo mi się podobał, dał mi cenne doświadczenie i dużo się nauczyłam. Cieszę się że miałam możliwość odbyć staż w firmie Optimakers, Będę miło wspominać a może w przyszłości będę aplikować na stanowisko programisty. 

Zdecydowanie polecam staż letni w Optimakers!