Przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem i produkcją urządzeń klimatyzacyjnych muszą nieustannie podążać za rozwojem rynkowych trendów i nowych technologii. To oznacza, że same także muszą nieustannie się rozwijać, lepiej wykorzystywać dostępne zasoby i tym samym umacniać swoją przewagę konkurencyjną. Wszystkie działania mają jeden cel: to optymalizacja procesu produkcji klimatyzacji, tak by przedsiębiorstwo działało z maksymalną wydajnością, a powstające produkty utrzymywały wyrównane, najwyższe standardy jakości.

W sytuacji, gdy proces wytwarzania urządzeń obejmuje setki różnorodnych działań, a do tego wymaga sprawnej współpracy z podwykonawcami, menedżer potrzebuje solidnego wsparcia – czyli dobrego programu do zarządzania produkcją klimatyzacji. Takim narzędziem jest system od Optimakers, który wspiera planowanie i zarządzanie procesami w przedsiębiorstwie.

System dla produkcji klimatyzacji

Ogromną liczbę zadań, które do niedawna obciążały kierowników różnych szczebli, planistów czy też specjalistów, można zautomatyzować dzięki sztucznej inteligencji. Jeśli system zarządzania produkcją klimatyzacji sam monitoruje dostępność zasobów, projektuje harmonogramy, prezentuje aktualne obłożenie stanowisk pracy, osoba decyzyjna otrzymuje do dyspozycji gotowe materiały, którym może ufać. Wie też, że w razie jakichkolwiek nieprawidłowości czy konfliktu – jak choćby kolidujących ze sobą terminów realizacji – otrzyma natychmiast powiadomienie. Drugą kluczową dla sukcesu firmy kwestią jest stworzenie spójnej, jednolitej i aktualnej bazy danych dla całego przedsiębiorstwa.

System WMS od Optimakers jako zintegrowany system zarządzania produkcją klimatyzacji jest intuicyjny w obsłudze, ale w menu każdego z modułów dostępna jest ogromna liczba funkcji, obejmująca wszystkie ważne obszary i procesy.

97%
Łatwość obsługi

Umieszczenie w jednym systemie danych dotyczących dostawców, podwykonawców, magazynu, realizowanych zamówień, produkcji, a nawet kontroli jakości to gwarancja, że przepływ informacji wewnątrz przedsiębiorstwa będzie błyskawiczny i niezakłócony. Znika konieczność jakiejkolwiek migracji danych, ich przenoszenia pomiędzy różnymi narzędziami IT. Firma gromadzi również własną, kompletną bazę danych, którą można wykorzystać do dalszego jej rozwoju – np. w ramach podejścia lean. Przy wykorzystaniu danych pochodzących z informatycznego systemu zarządzania produkcją klimatyzacji można bowiem łatwo zweryfikować np. ilość zużywanych materiałów, czas potrzebny na wyprodukowanie jednego urządzenia czy też porównać wyniki przeprowadzanej kontroli jakości. A to o wiele prostsza droga do odpowiedzi na pytanie, co zrobić, by produkcja przebiegała jeszcze wydajniej – i właśnie tymi kwestiami mogą zająć się osoby decyzyjne, gdy inteligentny system sam wykonuje dla nich potrzebne analizy.

Systemy od Optimakers znakomicie sprawdza się również w sytuacjach, w których planista chce przeprowadzić symulację dodatkowego zamówienia albo przesunięć w harmonogramie. Wystarczy dosłownie kilka kliknięć w odpowiednim module programu do zarządzania produkcją klimatyzacji, a system od razu przedstawi zmianę na wykresie zbliżonym do tradycyjnego wykresu Gantta. W kalkulacjach uwzględnione zostaną takie parametry, jak bieżące obłożenie pracą czy też rozdział zadań w zmianowym systemie pracy. Sterowanie procesem produkcji klimatyzacji staje się dzięki temu prostsze, a przedsiębiorstwo o wiele łatwiej radzi sobie z obsługą zamówień nawet w szczycie sezonu. Zautomatyzowane planowanie sprzyja również współpracy z podwykonawcami – z jednej strony ustalone z nimi terminy można włączyć do harmonogramu pracy firmy, z drugiej natomiast – jeśli z winy kooperanta powstanie opóźnienie, możliwe będzie awaryjne dostosowanie planu pracy do zmienionych terminów.

System od Optimakers to niezawodne wsparcie w zarządzaniu procesem produkcji klimatyzacji – wystarczy rozpocząć pracę w systemie, by stał się on podstawowym narzędziem w codziennej pracy.

Przetestuj System Bezpłatnie

Przetestuj wersję demo 14 dni zupełnie bezpłatnie. Sprawdź, czy nasze rozwiązanie spełni Twoje oczekiwania.