Puszki rybne to produkty z łatwo psujących się składników (tusz rybnych, często w różnego rodzaju sosach), przechowywane jednak w temperaturze pokojowej. Dlatego producenci wszelkiego rodzaju konserw mają do spełnienia szereg wymogów jakościowych i przepisów norm, często bardziej restrykcyjnych, niż w przypadku innych producentów żywności. Zarządzanie procesem produkcji puszek rybnych jest znacznie skuteczniejsze, jeśli osoby decyzyjne mogą skorzystać z dedykowanych, profesjonalnych narzędzi.

Wbrew pozorom, korzystanie z tego typu rozwiązań może przebiegać w sposób całkowicie intuicyjny. Z obsługą dobrze zaprojektowanego informatycznego systemu zarządzania produkcją puszek rybnych poradzą sobie wszyscy użytkownicy – od menedżerów, po pracowników działu produkcyjnego. Wszyscy otrzymają przy tym dokładnie taki zestaw danych i funkcji, jakich potrzebują – choć jednocześnie dane trafiać będą do jednej, wspólnej bazy, stanowiącej najważniejsze wewnętrzne źródło informacji w firmie.

Zobacz jak działa system od Optimakers w naszych wideo poradnikach!

Zobacz wszystkie poradniki wideo

System do produkcji puszek rybnych

Wszechstronny system do zarządzania produkcją puszek rybnych od Optimakers bardzo dobrze wpisuje się w potrzeby przedsiębiorstw z sektora przetwórstwa rybnego. Pozwoli na stworzenie bazy dostawców, a dzięki integracji z modułem magazynu, umożliwi automatyczne przypominanie o konieczności zamówienia dostawy. Stanie się niezawodnym wsparciem dla planistów, którzy bardzo szybko wprowadzą dzięki niemu kolejne zamówienia do harmonogramu pracy, będą również mogli w razie potrzeby edytować go lub zmienić. Możliwość wprowadzania tak szybkich zmian w planie, bez ryzyka konfliktu terminów, to ogromne udogodnienie. System zarządzania produkcją puszek rybnych pozwala również na przeprowadzenie rozmaitych symulacji. Są one generowane na bazie szablonów operacji i technologii, zatem również kolejność operacji w planie pozostaje zgodna z faktycznie przyjętą w przedsiębiorstwie.

Jednym z najważniejszych zadań systemu do zarządzania produkcją puszek rybnych jest oczywiście wspieranie realizacji produkcji, jej rozliczania i kontrolowania. Pod tym względem system MES współpracuje z parkiem maszynowym firmy, pozwalając na zdalny nadzór procesu produkcji puszek rybnych oraz bieżące monitorowanie pracy konkretnych maszyn. Ułatwia jednak również komunikację z pracownikami, którzy – także w formie zdalnej – mogą otrzymywać listy zadań na dany dzień, a po wykonanej pracy, raportować przełożonym wykonanie zlecenia. System od Optimakers zawiera nawet rozwiązania motywujące personel firmy do pracy, zarówno indywidualnej, jak i zespołowej.

Dane automatycznie zapisywane w systemie pozwalają na precyzyjne i całkowicie automatyczne rozliczanie czasu pracy, zużywanych narzędzi oraz surowców. To z kolei dane przydatne podczas optymalizacji procesu produkcji puszek rybnych, a także planowania dostaw.

98%
Automatyzacja

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie przedsiębiorstwa spożywczego bez niezwykle dokładnych, ustawicznych kontroli jakości. Zintegrowany system zarządzania produkcją puszek rybnych od Optimakers zawiera funkcjonalności przeznaczone właśnie do zorganizowania kontroli, a także analizowania jej wyników. Ocenę zgodności zleca się kontrolerom zdalnie (podobnie jak pracownikom), określając miejsce i czas jej wykonywania, a także zakres. Po wykonaniu zadania osoba odpowiedzialna odnotowuje wyniki w systemie. Są one dostępne dla osób nadzorujących procesy produkcyjne zarówno zbiorczo, jak i indywidualnie (można dotrzeć do każdego, pojedynczego wyniku). Jeśli w przedsiębiorstwie pojawią się nagłe nieprawidłowości, warto zlecić również nadprogramową, doraźną kontrolę – system zarządzania produkcją puszek rybnych oferuje również taką opcję.

System do zarządzania produkcją puszek rybnych

Przetestuj wersję demo 14 dni zupełnie bezpłatnie. Sprawdź, czy nasze rozwiązanie spełni Twoje oczekiwania.