Link building jest procesem polegającym na pozyskiwaniu linków z innych stron internetowych, które prowadzą do twojej strony. Link building jest ważny, ponieważ linki są jednym z czynników, które wpływają na pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych, takich jak Google. Im więcej linków prowadzących do twojej strony, tym większe prawdopodobieństwo, że twoja strona będzie wyżej w wynikach wyszukiwania. Link building może być również używany jako sposób na zwiększenie ruchu na stronie poprzez przekierowanie użytkowników z innych stron internetowych.

Na co możesz liczyć, pracując z nami?

Na przemyślane i skalowalne budowanie Twojej pozycji w internecie, popularnie określane mianem “pozycjonowania”. Link Building razem z Optimakers obejmuje działania zewnętrzne i wewnętrzne. Zadbamy o architekturę linków wewnątrz Twojego portalu. Każdy robot, który wchodzi i analizuje Twój nowy wpis, dzięki poprawnemu linkowaniu zostanie na stronie dłużej, uzna ją za bardziej wartościową i pomoże w punktacji. 

Zajmiemy się również linkowaniem zewnętrznym. Dotyczy takich działań jak artykuły sponsorowane, SEO PBN, marketing szeptany, linki z portali społecznościowych. 

Co to jest SEO PBN?

SEO PBN, czyli Private Blog Network, to grupa prywatnych stron internetowych, które są wykorzystywane do linkowania do innych stron internetowych w celu zwiększenia ich pozycji w wynikach wyszukiwania. Strony w sieci PBN są zwykle zakupione lub wynajmowane przez osoby lub firmy zajmujące się pozycjonowaniem stron internetowych, a następnie używane do linkowania do stron, które chcą pozycjonować. Sieci PBN są często krytykowane, ponieważ wiele osób uważa je za nieetyczne lub nieuczciwe, ponieważ linki z nich są uważane za nieautentyczne lub sztucznie wytworzone. Jednak dobrze prowadzone blogi z wartościowym contentem, bez spamowania linkami traktowane są naturalnie.

Ile to kosztuje?

Trudno powiedzieć. Pytanie ile linków miesięcznie musimy zdobywać, jaki wzrost Cię interesuje i w jakim okresie.

Artykuły z linkami to ceny od 200 zł w górę, za te bardziej wartościowe. Pod uwagę należy brać ranking domeny, w której umieszczamy link, a także jej pozycje SEO i czy regularność w tworzeniu treści.
Samo przygotowanie artykułu to od 50 do 150 zł w zależności od ilości znaków.

Marketing szeptany – ceny od 200 zł w górę. Płacisz za poświęcony czas na research, przygotowanie treści, czasem nawet kilku, a także umieszczenie linka. 

Możesz skorzystać jednak z bazowych rozwiązań, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Artykuł z 1 linkiem: 50 zł nettoArtykuł z 2 linkami: 60 zł netto
Artykuł z 3 linkami: 70 zł netto
Artykuł napisany  przez nas z 1 linkiem:
130 zł netto
Artykuł napisany  przez nas z 1 linkiem:
130 zł netto
Artykuł napisany przez nas z 3 linkami: 130 zł
Artykuł  z linkiem kanonicznym: 150 zł (10 publikacji)Artykuł  z linkiem kanonicznym: 200 zł (20 publikacji)Artykuł  z linkiem kanonicznym: 250 zł (30 publikacji)
Napisane przez nas: + 50 złNapisane przez nas: + 50 złNapisane przez nas: + 50 zł

Maksymalna ilość znaków to: 5000

Wzrost pozycji o
69%

Teksty dodawane są w obrębie 10-20 dni w zależności od liczby tekstów. Jeżeli nie wiesz, co to jest link kanoniczny, to wyjaśnienie znajdziesz tutaj. 

Czego nie robimy?

  • Nie linkujemy w katalogach, nieaktywnych forach czy panoramach firm, gdzie linki są bezwartościowe.
  • Nie generujemy gotowych raportów, byle tylko odhaczyć robotę.

Zadzwoń lub napisz. To jedyna droga do tego, żebyśmy przygotowali dla Ciebie ofertę. Tutaj nie ma sztywnych ram. Pamiętaj, że Twój budżet musi przekroczyć 1.000 zł miesięcznie, poniżej tej kwoty lepiej przeznaczyć te pieniądze na Google Ads. Z tym również chętnie pomożemy!