Dokumentacja

⌘K
 1. Home
 2. Docs
 3. Dokumentacja
 4. Dokumentacja użytkownika
 5. Ustawienia
 6. Ogólne ustawienia
 7. Źrodło surowców w zleceniach produkcyjnych

Źrodło surowców w zleceniach produkcyjnych

Aby precyzyjnie wskazać moment rozliczenia surowca podczas produkcji, możemy skorzystać z gotowych scenariuszy. Przejdz do UstawieniaKonfiguracja w sekcji Zlecenia produkcyjne zaznaczyć opcję Dołącz surowce z szablonu operacji do zlecenia. Nastepnie wybierz interesujacy Cie sposób z listy rozwijanej.

Wybierz jedno z dostępnych rozwiązań:

 1. Nie dołączaj surowców z produktu – do zlecenia produkcyjnego nie zostaną dołączone surowce umieszczone w BOM produktu. 
 2. Dołącz surowce z produktu do pierwszej operacji zlecenia – surowiec zostanie rozliczony ze startem pierwszej operacji produkcyjnej danego zlecenia.
 3. Dołącz surowce z produktu do ostatniej zlecenia – surowiec zostanie rozliczony ze startem ostatniej operacji produkcyjnej danego zlecenia.
 4. Rozkładaj surowce z produktu równomiernie dla wszystkich operacji niezależnych  – W przypadku wyboru rozłożenia surowców równomiernie podczas zaplanowania produkcji surowce z wszystkich pierwszych operacji niezależnych zostaną równomiernie rozłożone. Proces ten będzie wykonywany aż do momentu napotkania operacji zależnej.

Przykład automatycznego zaplanowania surowców

Nie zapomnij zapisać zmian! KLIKNIJ ZAPISZ W LEWYM GÓRNYM ROGU EKRANU

Napisz do nas.